Heat i Clippers zagrają przed sezonem w Chinach

Los Angeles Clippers i Miami Heat wyjadą w październiku do Chin, aby rozegrać tam dwa spotkania preseason.


Heat zdobywając w czerwcu mistrzostwo NBA sami „skazali” się na wyjazd do Chin na mecze przedsezonowe, gdzie władze NBA chcą na nowo odbudować popularność ligi, po tym, jak dwa lata temu karierę zakończył Yao Ming.

Jak podał serwis ESPN, Heat zmierzą się w Chinach z Clippers 11 i 14 października. Pierwsze spotkanie ma zostać rozegrane w Pekinie, a drugie w Szanghaju. Obie drużyny będą kolejnymi, które zaprezentują się chińskim kibicom na przestrzeni ostatnich sezonów. Wcześniej, przez pięć lat z rzędu zespoły NBA jeździły do Państwa Środka, zanim rok temu tę serię przerwał lockout, uniemożliwiający rozgrywanie meczów preseason poza granicami USA.

NBA zależy na odzyskaniu jednego z największych rynków świata, który generuje wielkie zyski ze sprzedaży pamiątek, ale i praw do meczów. Heat, poza tym, że są mistrzami NBA, byli oczywistym wyborem, ponieważ od roku jednym z partnerów klubu z Florydy jest chiński browar – Tsingtao.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *