CJ Watson w Nets

CJ Watson oraz Brooklyn Nets doszli do porozumienia w sprawie dwuletniego kontraktu o wartości równej minimum dla weterana. Umowa zawiera także opcję gracza w drugim roku.

Watson na Brooklynie będzie zmiennikiem Derona Williamsa na pozycji PG. Billy King zrobił więc to, co planował już w piątek – zatrudnił doświadczonego rozgrywającego, który odciąży lidera drużyny na kilka-kilkanaście minut w meczu.

Jako pierwszy o porozumieniu Watson-Nets poinformował Peter Vecsey. Doniesienia te następnie potwierdzili Nets oraz sam zainteresowany. Agent zawodnika, Tim Bontemps powiedział, że jego klient miał inne, lepiej płatne oferty, jednak po rozmowie z Deronem Williamsem zdecydował się na Brooklyn.

Watson zgłosił się do Draftu 2006, ale nie znalazł się w sześćdziesiątce. Do NBA trafił z D-League, skąd został powołany przez Warriors.

W sezonie 2011/12 Watson jako gracz Bulls rozegrał 49 spotkań, notując średnio 9,7 ppg i 4,1 apg (rekord kariery). Jako starter, w 25 meczach miał średnio 11.3 ppg i 4.6 apg.

 

Wojtek Żuławiński

Fan Orlando Magic, człowiek od statystycznych ciekawostek. Prawdopodobnie rekordzista świata w liczbie godzin spędzonych na basketball-reference.com.

1 Odpowiedź

  1. GPRbyNBA napisał(a):

    ehh Już nie chce mi się nawet pisać na ten temat
    żal :-((

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *