Brand w Dallas

Philadelphia 76ers na mocy prawa amnestii pozbyła się ze swojego składu Eltona Branda. Ten silny skrzydłowy szybko znalazł jednak nowego pracodawcę. Brand postanowił skorzystać z oferty Dallas Mavericks. „Mavs” zapłacą swojemu nowemu nabytkowi tylko 2.1 mln $.

Elton Brand swego czasu uważany był za sporą nadzieje. Z tego powodu został pierwszym wyborem w drafcie 1999. Na tego zawodnika zdecydowało się Chicago Bulls, które próbowało odbudować swoją potęgę. Już w debiutanckim sezonie notował średnio 20.1 pkt oraz 10 zbiórek na mecz. Takie wyniki zaowocowały wyborem na najlepszego rookie sezonu. W drużynie „Byków” spędził dwa sezony i został oddany do Los Angeles Clippers. Tutaj utrzymywał podobny poziom. Wreszcie od sezonu 2007/2008 jego pracodawcą zostali „Sixers”. W tej ekipie Brand trochę obniżył swoje loty, ale cały czas był bardzo solidnym koszykarzem. Ostatnie rozgrywki były chyba dla niego najmniej udane w całej karierze. Notował w nich 11 punktów i 7.2 zbiórki. zobaczymy jak sobie teraz poradzi w Dallas ten 33-letni silny skrzydłowy.

Jak donoszą niektóre źródła, mimo pozyskania Branda w kręgu zainteresowania „Mavs” cały czas znajduje się Luis Scola. Chyba ktoś chce, aby w Dallas powstało prawdziwe przepełnienie na pozycji silnego skrzydłowego..

1 Odpowiedź

  1. ajax123 napisał(a):

    To jest chore..2.1mln??On jest 3razy tyle.
    Za Batuma dają taką kase..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *