Nie było miejsca dla Augustina, więc trafił do Pacers

Niedawno pisałem, że do Charlotte Bobcats trafił Ramon Sessions. Oznaczało to, że w „Ryśkach” powstał mały tłok na pozycji rozgrywającego. Ten problem został już jednak zażegnany, gdyż zespół zmienił DJ Augustin.  Tym samym na PG w Bobcats obok nowo pozyskanego Sessions będzie tylko Kemba Walker.

DJ Augustin nie otrzymał od swojego dotychczasowego zespołu oferty kwalifikacyjnej i tym samym stał się wolnym agentem. Zawodnikiem szybko zainteresowała się Indiana Pacers. W tej ekipie powstał wakat na pozycji rozgrywającego po oddaniu Darrena Collisona do Dallas Mavericks. Luka została szybko wypełniona. Augustin prawdopodobnie zwiąże się z nowym zespołem tylko jednorocznym kontraktem, który zapewni mu ok. 3.5 mln $.

DJ Augustin to 9 numer draftu 2008. Został wybrany właśnie przez Charlotte Bobcats i tam grał, aż po dzień dzisiejszy. Potrafił zaskoczyć jak tylko otrzymywał dostateczną ilość minut. W sezonie 2011/2012 jego dorobek to 11.1 pkt, 6.4 as oraz 2.3 zb. W Pacers będzie prawdopodobnie zmiennikiem Goerge’a Hilla.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *