Anthony Davis trafia 3+1 i uśmiecha się w stronę Johna Calipariego

Reprezentacja USA wygrała rozniosła Dominikanę 113-59, a najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Mike’a Krzyzewskiego okazał się  Kevin Durant, który zdobył 24 oczka. Ekipa dowodzona przez największe gwiazdy NBA grała nieco treningowo, a jednym z ciekawszych momentów tego pojedynku była reakcja Anthony’ego Davisa po trafionym rzucie za trzy, przy którym był dodatkowo faulowany. Pierwszy numer tegorocznego draftu wskoczył do kadry w ostatnim momencie, kiedy kontuzja wyeliminowała Blake’a Griffina.

Zawodnik, który od nowego sezonu będzie grał dla Hornets, zdobył 9 punktów w 10 minut, a po wspomnianym trafieniu miał chwilę triumfu nad Johnem Caliparim. Cal to jego były trener w Kansas, a obecnie szkoleniowiec reprezentacji Dominikany. Reakcja Davisa po trafieniu miała być lekką pretensją – oczywiście żartobliwą – w stronę Calipariego, który nie był zbyt entuzjastycznie nastawiony do jego rzutów z dystansu podczas gry w NCAA. W całym poprzednim sezonie Davis oddał tylko 20 prób, trafiając 3 z nich.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

2 komentarze

  1. lack napisał(a):

    Kansas?? a nie Kentucky?

  2. patryk.boobie napisał(a):

    Dokładnie. Mały błąd co do uczelni ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *