T’wolves, Trail Blazers i Bulls rozmawiają w sprawie wymiany

Jak donosi Ric Bucher ze stacji ESPN Minnesota Timberwolves, Portland Trail Blazers i Chicago Bulls są w trakcie rozmów, które mają doprowadzić do wytransferowania do T’wolves Nicolasa Batuma.

W jej ramach Francuz miałby trafić do Timberwolves, do Trail Blazers – Kyle Korver i dwa wybory w pierwszej rundzie draftu (od T’wolves), a do Bulls jeden wybór w drugiej rundzie (także z Minnesoty).

Jeżeli warunki wymiany nie zostaną ustalone w najbliższym czasie to T’wolves mają zaoferować kontrakt Batumowi jako wolnemu graczowi. Wówczas  PTB będą mieli 3 dni na jej wyrównanie i zatrzymanie gracza lub pozwolenie mu odejść nie otrzymując nic w zamian.

Francuz w zespole Love’a i Rubio miałby zarobić 45 mln $ w trakcie 4 lat gry. Jego agent – Bouna Ndiaye powiedział The Associated Press, że Batum bardzo liczy na przeprowadzkę do Minnesoty.

W zakończonym sezonie Nicolas notował 13.9 ppg, 4.6 rpg i 1.4 apg.

Korver, 31-letni strzelec wyborowy Bulls w tym samym okresie osiągał 8.1 ppg, 2.4 rpg i 1.7 apg.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

12 komentarzy

 1. bart napisał(a):

  I po co Portland Korver? Zespół jest w trakcie przebudowy i potrzebuje centra. Zresztą polityka transferowa blazers, w tym okienku, to jakaś masakra…

  • Jakub Szefler napisał(a):

   Dla Minnesoty to świetny interes pozbywa się tylko pick-ów (w tym jeden to MEN). Chyba dla tego biorą dwa picki i swój. Pick POR to będzie top 5 a picki MIN i MEN to TOP 20

  • Bart napisał(a):

   Tylko, że pick Portland w drafcie 2013 należy do Bobcats…:/

  • Jakub Szefler napisał(a):

   a jak jest chroniony ?
   Dla mnie to dobry interes (kibicuje T’Wolves)

 2. Kamil Nowak napisał(a):

  Do tego mamy Knicks zaserwowanych po ‚europejsku’, zapraszam na http://dishinandswishin.blogspot.co.uk/2012/07/knicks-po-europejsku.html

 3. PTBlazers napisał(a):

  Nie zgodzę się że do tej pory polityka Portland była zła, przyszły sezon to dalsza przebudowa, zobaczymy co pokażą nasze tegoroczne wybory draftowe i pod tym kątem możemy się wzmocnić w przyszłym off season ( miejsca w salary będzie sporo).Natomiast ta wymiana to szczyt głupoty nie przynoszący żadnych korzyści PTB. Nie wierzę żebyśmy się na takie coś zgodzili tym bardziej że imo Minna w przyszłym sezonie (zwłaszcza ewentualnie z Batumem) może wejść do PO i ich picki są gówno za przeproszeniem warte ;)

  • Bart napisał(a):

   Przyszły sezon to dalsza przebudowa i popadanie w przeciętność… ciekawe jak długo cierpliwy będzie Lamarcus:)

  • PTBlazers napisał(a):

   Przebudowa a popadanie w przeciętność to dwie zupełnie różne rzeczy. O przeciętności można by mówić gdybyśmy mieli przeciętny skład i zapchane salary cap. A narazie mamy młody/ niekompletny skład i duze pole do popisu we fa dzięki miejscu w budżecie ;)

 4. Ysight napisał(a):

  Dobry interes dla Wilków, jako ich kibic jestem za.

 5. Jakub Szefler napisał(a):

  Do redakcji T’Wolves mają dać jeszcze gracza obwodowego (Wes ,JJ, lub Luke)do Bulls

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *