Sessions w Bobcats

Wygląda na to, że Ramon Sessions znalazł sobie nowy zespół. Jak podają niektóre źródła ten rozgrywający dogadał się z Charlotte Bobcats. Sessions wzbudzał spore zainteresowanie na rynku wolnych agentów. Ostatecznie wybrał jednak zespół, który do czołówki z całą pewnością nie należy.

Ramon Sessions został wybrany z 27 numerem w drafcie 2007 przez Milwaukee Bucks. Grał w tym zespole przez dwa lata, a następnie trafił kolejno do Timberwolves oraz Cavaliers. Podczas ubiegłego sezonu wraz Christianem Eyengą trafił do Los Angeles Lakers w zamian za Jasona Kapono, Luke’a Waltona oraz wybór w drafcie. Session miał być prawdziwym zbawieniem dla „Jeziorowców” na pozycji rozgrywającego. Na początku faktycznie tak było. Znacznie ożywił grę Lakers. W najważniejszej części rozgrywek, czyli Playoffs, jednak zupełnie przygasł. Rozegrał dla LAL 23 spotkania podczas których notował 12.7 pkt, 6.2 as oraz 3.8 zb.

Po sezonie postanowił odstąpić od swojej umowy z Lakers i tym samym został wolnym agentem. Mimo to osoby decyzyjne w LAL zapewniały, że zatrzymanie Sessionsa jest dla nich priorytetem. Sytuacja zmieniła się dopiero, gdy do „Miasta Aniołów” trafił Steve Nash. Oznaczało to, że dla Sessionsa raczej już zabraknie miejsca w tej ekipie. Tym rozgrywającym interesowało się kilka zespołów, ale jak się dzisiaj dowiedzieliśmy wybrał Charlotte Bobcats.

8 komentarzy

 1. M2V3P napisał(a):

  o ile się nie mylę to na PG mają Augustin-Walker-Sessions, ekipa jak u contender’a ;]

 2. mac_3 napisał(a):

  Podobno przyszłość Augustina nie jest jeszcze znana, więc zobaczymy jak to będzie.

 3. zenek1909 napisał(a):

  Bobcats nie Horners, patrz koniec artykulu

  • mac_3 napisał(a):

   Haha. Dzięki za zwrócenie uwagi. Za bardzo jestem chyba przyzwyczajony do Charlotte Hornets. No, ale tych wszystkich czapeczek z lat 90-tych nie da się zapomnieć ;). Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!

  • Szerszeń napisał(a):

   spoko ;) a czapeczka z Charlotte Hornets pierwsza klasa ;)
   PS.Szkoda,ze akurat Sessions/Augustin nie trafili do Hornets

 4. Szerszeń napisał(a):

  eee…wybrał Charlotte Hornets ?

 5. B-Kam napisał(a):

  myślałem, że może Sess albo Kemba na SG będą wymiennie wystawianii ale… tam jest kapitan czyli Henderson i świeżo sprowadzony Gordon hmmm. Pod koszem za to bieda ;/ Oj Moje Ryśki ;p

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *