Mavericks znaleźli rozgrywającego

Dallas Mavericks szybko otrząsnęli się po nieudanej próbie sprowadzenia Derona Williamsa. Wczoraj już było wiadomo, że drużynę wzmocni Chris Kaman. Dzisiaj prawdopodobnie zostanie dopięta wymiana sprowadzająca na pozycję rozgrywającego Darrena Collisona z Indiana Pacers.

Wraz z nim do Dallas trafi Dahntay Jones, a w drugą stronę powędruje Ian Mahinmi

24-letni Collison był przymierzany do roli pierwszego rozgrywającego Pacers i miał na lata rozwiązać problem z obsadą tej pozycji. Niestety po dwóch sezonach gracz nie robił większych postępów, a jego rolę w zespole zaczął przejmować George Hill. W 60 rozegranych spotkaniach średnio osiągał 10.4 ppg, 4.8 apg i 3.1 rpg.

Jones, 31-letni absolwent uczelni Duke ma na koncie już 9 sezonów w lidze. Może grać jako rzucający obrońca lub niski skrzydłowy i znany jest przede wszystkim ze świetnej defensywy. W poprzednim sezonie osiągał 5.3 ppg, 1.0 rpg i 1.3 apg. Co istotne bardzo dobrze rzucał z dystansu – średnia skuteczność na poziome 42.9%.

Mahinmi, grający jako center ma być zmiennikiem dla Roy’a Hibberta. Mierzący 211 cm gracz ma 25 lat i wcześniej reprezentował barwy San Antonio Spurs. W zakończonych rozgrywkach notował średnio 5.8 ppg i 4.7 rpg. Nowa umowa Francuza ma obowiązywać przez 4 sezony i być warta około 16 mln $.

Co istotne dla Dallas – Collison (2.9 mln $), Jones (2.9 mln $) i Kaman (8.0 mln $) w nadchodzącym sezonie będą grać z wygasającymi kontraktami.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *