Co słychać w Lakers?

Los Angeles Lakers zaskoczyli, gdy poinformowali, że ich skład zasili Steve Nash. To jednak nie koniec doniesień z „Miasta Aniołów”. W Lakers cały czas wiele się dzieje. Zespół zainteresowany jest kilkoma graczami, ale na razie brak konkretów.

 1. Zacznijmy może od Steve’a Nasha. Kanadyjczyk został niedawno oficjalnie zaprezentowany na konferencji prasowej jako nowy zawodnik Lakers. Sam zastanawiałem się jaki numer na koszulce wybierze, gdyż #13 z którą grał przez swoją długą karierę jest w LAL zastrzeżona dla Wilta Chamberlaina. Na wspomnianej konferencji prasowej wszelkie niejasności w tej kwestii zostały rozwiane. Nash wybrał numer #10. Jak wiadomo, ten niezwykle doświadczony rozgrywający jest wielkim fanem piłki nożnej, a ten numer jest przypisany do czołowych graczy w tym sporcie. Tak właśnie Nash argumentuje swój wybór.
 2. Lakers podpisali ostatnio umowy ze wspomnianym Nashem oraz Dariusem Morrisem. Teraz dołączył do nich jeszcze jeden zawodnik. Devin Ebanks zgodził się przedłużyć swoją umowę o kolejny rok. Dzięki temu zarobi lekko ponad 1 mln $. Podobno kilka innych zespołów wyrażało zainteresowanie jego usługami, ale nie było konkretów. Ebanks został wybrany z 43 numerem w drafcie 2010, a w ostatnim sezonie notował średnio 4 pkt i 2.3 zb. Całkiem dobrze zaprezentował się pod koniec rozgrywek, gdy z pewnych przyczyn (głupi faul „Ron Rona” i kontuzja Barnesa) dostał więcej szans do gry. Podejrzewam, że w najbliższym sezonie ten młody chłopak może zrobić kolejny krok w swojej karierze.
 3. Ettore Messina był członkiem sztabu szkoleniowego Lakers, ale zdecydował się na powrót do Europy i przyjął posadę pierwszego trenera CSKA Moskwa. W ślad za nim ruszył inny asystent w ekipie „Jeziorowców” – Quin Snyder. Swoje roli nie zmienia, ale tym razem będzie asystował przy boku Messiny. Panowie chyba świetnie się dogadywali podczas pobytu w Los Angeles.
 4. Cały czas możliwe jest, aby skład Lakers zasilił Grant Hill. Ten weteran podobno przyznał, że albo zagra w LAL z Nashem albo zakończy karierę. Usługami Hilla jest zainteresowanych kilka zespołów (głównie Lakers, Heat i Thunder). Pojawiły się informacje, że niby zdecydował się zakończyć swoją sportową przygodę, ale szybko zostały zdementowane. Czy to oznacza, że Steve Nash przekona Hilla do kolejnego roku wspólnej gry?
 5. W kręgu zainteresowania Lakers jest też kilku innych zawodników. Najczęściej w różnych plotkach pojawiają się Antawn Jamison oraz Raja Bell. Ten pierwszy jest podobno chętny, aby związać się z Charlotte Bobcats. Z kolei Bell ponownie kuszony jest przez samego Kobe’go Bryanta. zobaczymy co z tego wyjdzie…
 6. Cały czas nieznana jest przyszłość Matta Barnesa. Nie wiadomo nawet czy Lakers będą chcieli w ogóle zatrzymać tego skrzydłowego, który zupełnie zawiódł podczas ostatnich Playoffs.
 7. W podobnej sytuacji jest Metta World Peace. Niemal codziennie pojawiają się zupełnie inne doniesienia związane z jego osobą. Według niektórych ma być częścią jakieś wielkiej wymiany, inne mówią że raczej zostanie w Lakers, a jeszcze inne donoszą że jeśli nie zostanie wytransferowany to zostanie poddany amnestii.
 8. Przy MWP wspomniałem o wielkiej wymianie. Na celowniku Lakers cały czas znajduje się Dwight Howard. W przypadku tego centra informacje zmieniają się z godziny na godzinę i tak naprawdę nic nie wiadomo. Szczerze mówiąc mam już serdecznie dość tego całego cyrku i chciałbym, żebyśmy wreszcie poznali najbliższą przyszłość Howarda.

1 Odpowiedź

 1. saturn napisał(a):

  oj ja też bym chciał skończyć już ten Howardodramat. Obawiam się, że agent Howarda tak się czai, że zaraz coś przegapi i Howard dalej zostanie w Orlando i za kilka miesięcy znowu wrócimy do tej farsy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *