Podsumowanie 2. dnia Summer League

Drugi dzień Ligi Letniej i cztery kolejne spotkania za nami. Tym razem lepsze okazały się drużyny Jazz, Pacers, Pistons i Celtics.

80:84

Alec Burks, dwunasty pick Draftu 2011, w debiutanckim sezonie w NBA w nieco ponad 13 minut na mecz notował średnio 7.2 pkt. Teraz, gdy Raja Bell wykupił swój kontrakt, otwiera się przed nim szansa na wskoczenie do pierwszej piątki. Po wczorajszym występie Burks na pewno jest bliżej S5 i jak tak dalej pójdzie, to pewnie tam trafi. Przeciwko 76ers rzucił 31 punktów, trafiając 10 z 14 rzutów i 10 z 11 osobistych. Jego rzuty wolne na 12,4 sekundy przed końcem zapewniły Jazz pierwszą wygraną w tegorocznej Lidze Letniej.

Przedwczoraj Enes Kanter rzucił tylko 3 punkty z 7 rzutów. W drugim meczu poprawił się, zdobywając 10 punktów i 8 zbiórek.

Burksa nie dało się zatrzymać, ale 76ers mieli swego rodzaju odpowiedź na jego poczynania. Jacob Pullen zdobył 23 punkty, trafiając 4 trójki. Młodszy brat Jrue Holiday’a, Justin, spudłował wszystkie 6 trójek, ale wewnątrz łuku na 11 prób pomylił się tylko czterokrotnie. Mecz zakończył z dorobkiem 16 punktów. Solomon Jones miał ich 10. Moe Harkless rozegrał tylko 9 minut z powodu urazu stawu biodrowego.

78:73

Pacers do wygranej poprowadził Lance Stephenson, który zdobył 28 punktów. Też trafił 10 z 14 rzutów. Dołożył do tego także 7 asyst bez żadnej straty. 14 punktów dołożył Miles Plumlee. Z kolei Orlando Johnson po całkiem dobrym pierwszym meczu wczoraj spudłował wszystkie 10 rzutów.

Po stronie Thunder najlepiej punktowali Lazar Hayward (15 pkt, 8 zb 7-16 FG) i Reggie Jackson (13 pkt, 5-15 FG). Z kolei Lataviousowi Williamsowi 17 minut wystarczyło do uzbierania 10 punktów i aż 9 asyst. Perry Jones III mimo tylko 8 punktów i 4 zbiórek zaliczył solidny występ. Zablokował 3 rzuty. W drugiej połowie doznał urazu kostki i mecz skończył na ławce. Thunder powinni uważać na jego zdrowie.

Co do samego meczu – przez trzy kwarty wynik był wyrównany, ale przed czwartą Pacers prowadzili 59:50. Thunder przeprowadzili run 11-0 i przejęli prowadzenie, ale zaraz potem dali sobie rzucić 12 punktów bez żadnej odpowiedzi.

79:74

Tam byli Burks, Stephenson, a tu Austin Daye, który rzucił 24 punkty, trafiając 8 z 10 rzutów, w tym wszystkie 3 trójki oraz wszystkie 5 wolnych. Poprowadził Pistons do drugiej wygranej w Summer League. Mógł liczyć na wsparcie Kyle’a Singlera (12 pkt), Brandona Knighta (11 pkt, 6 ast, 3-10 FG) i rezerwowego Yancy’ego Gatesa (10 pkt). Andre Drummond (3 pkt, 3 zb) nie umiał za to poradzić sobie z debiutantami Magic, Andrew Nicholsonem (13 pkt, 6 zb) i Kyle’em O’Quinnem (11 pkt, 6 zb), którzy byli najlepszymi graczami swojego zespołu.

Poza nimi wyróżnił się Kenny Anderson, który zdobył 11 punktów w 10 minut. Justin Harper, który dzień wcześniej spisał się bardzo dobrze, tym razem spudłował 12 z 14 rzutów (0-6 w pierwszej połowie), w tym wszystkie 7 trójek.

73:82

W poprzednich meczach wyróżniały się raczej jednostki, natomiast tutaj zdobywanie punktów było znacznie bardziej zbalansowane. Aż 8 graczy zanotowało double-digits, a kilku było blisko tej sztuki. W tym gronie był Jared Sullinger (8 pkt, 12 zb), choć rzutów mu nie brakowało (3-12 FG).

Najlepszym strzelcem meczu był Jonathan Gibson z Celtics, który w 14 minut zdobył 17 punktów (5-7 FG), z czego 15 w czwartej kwarcie, co stanowiło połowę wszystkich punktów Bostonu. Dzięki niemu Celtom udało się odrobić 17-punktową stratę, która była efektem runu Nets 27-7 w drugiej kwarcie. 15 punktów zdobył E’Twaun Moore, 11 miał Kris Joseph a 10 Dionte Christmas.

Jeśli zaś chodzi o Nets – ich najlepszym scorerem był Al Thornton, choć spudłował on 10 z 13 prób z gry. Trafił jednak 10 z 11 osobistych i mecz zakończył z 16 punktami i 8 zbiórkami. Swoje 0-10 z dnia poprzedniego odkupił Marshon Brooks, który wczoraj miał 13 punktów. Double-double zanotował Adam Morrison (10 pkt, 10 zb). Trzech punktów do tej sztuki zabrakło Bryantowi Durstonowi (7 pkt, 10 zb). 10 punktów miał także Tyshawn Taylor, który popełnił też mniej chlubne 7 strat.