Joel Freeland zagra w Blazers

Po sześciu latach od wyboru Joela Freelanda w drafcie, Portland Trail Blazers zdecydowali się zaufać reprezentantowi Wielkiej Brytanii i podpisać z nim kontrakt.


Joel Freeland jest 25-letnim środkowym, który przez ostatnie siedem lat grał w lidze hiszpańskiej, w tym od 6 w najwyższej klasie rozgrywkowej – ACB. W ostatnim sezonie notował średnio 12.9 punktów i 7.9 zbiórek na parkietach ligi hiszpańskiej oraz 12.6 punktów i 6.8 zbiórek w Eurolidze, grając w barwach Unicaji Malaga.

Mierzący 210 cm zawodnik został wybrany z 30. numerem Draftu 2006 przez Blazers, ale dopiero teraz zdecydował się przenieść za ocean i spróbować swoich sił w najlepszej lidze na świecie.

“Unicaja player Joel Freeland has informed the club of his decision to end his contract and move to the Portland Trail Blazers of the NBA” – powiedział rzecznik klubu z Malagi.

Wykup dwuletniego kontraktu, który obowiązuje jeszcze Freelanda z Unicają będzie kosztował nowego gracza Blazers około 1.5 miliona $. Według źródeł bliskich klubu z Oregonu, nowy środkowy, mogący grać również jako silny skrzydłowy parafuje niebawem trzyletnią umowę wartą 9 milionów $.

Pamiętając jego wspaniały występ przeciwko polskiej reprezentacji podczas Eurobasketu 2011 (29 minut, 27 punktów, 12-12 z gry, 11 zbiórek) można sądzić, że Freeland będzie w stanie rozwiązać problemy Blazers z grą pod koszami, a przede wszystkim nie okaże się kolejnym pechowcem, którego z gry wyeliminują kontuzje.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *