Pacers nie oddadzą centra

Wszystko wskazuje na to, że Indiana Pacers wyrówna ofertę za Roy’a Hibberta, którą w zeszłym tygodniu złożyli Portland Trail Blazers. Pacers nie odstraszają duże pieniądze i zamierzają wykorzystać fakt, że center jest zastrzeżonym wolnym agentem.

Według ostatnich doniesień zza oceanu ekipa Portland Trail Blazers rozpaczliwie poszukująca wzmocnień pod kosz złożyła za all-stara naprawdę dużą, bo aż $58 milionową ofertę za 4 lata gry. Dotychczas nie pojawiały się oficjalne informacje na temat tego co zrobi drużyna z Indiany. Teraz wiemy, że planowane jest wyrównanie oferty.

Taki ruch zapowiadano jeszcze przed rozpoczęciem okienka transferowego. Mimo wszystko tak lukratywna oferta musiała zmusić sztab Pacers do ponownego przemyślenia tej sytuacji.

Hibbert ma za sobą przełomowe rozgrywki ukoronowane nominacją do występu w All-Star Game. Choć statystycznie nie odnotował on większego postępu (12.8 ppg, 8.8 rpg, 2.0 blk) to faktycznie stał się jednym z kluczowych graczy trzeciej ekipy Wschodu,swoją pozycję potwierdzając w fazie play off. 21 lutego center rozegrał życiowe jak dotąd spotkanie przeciwko New Orleans Hornets. Zanotował wówczas rekordowe 30 punktów, do których dodał 13 zbiórek i 3 bloki. 25-latek został wybrany z numerem #17 w drafcie 2008 przez Toronto Raptors.

1 Odpowiedź

  1. gratek pisze:

    nie mogło być inaczej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *