Green i Diaw zostają w Spurs

Dobre wieści dla fanów San Antonio Spurs. Dwóch ważnych zawodników, którzy (szczególnie w końcówce sezonu) często meldowali się podstawowej piątce – Danny Green i Boris Diaw – ustaliło warunki nowych umów i pozostaną w klubie z Teksasu.

Green według słów Sama Amicka w ramach nowej trzyletniej umowy zarobi około 12 mln $. W ostatnich rozgrywkach mierzący 198 cm obrońca wystąpił w 66 spotkaniach (38 w pierwszym składzie) i w tym czasie notował średnio 9.1 ppg, 3.5 rpg i 1.3 apg.

Doświadczony, 30-letni Diaw ma w ciągu najbliższych dwóch sezonów zarobić 9 mln $. Tutaj źródłem informacji jest Adrian Wojnarowski z Yahoo! Sports. Francuz w zakończonym sezonie 20 razy zakładał koszulkę Spurs. Na przestrzeni całych rozgrywek (wcześniej reprezentował Charlotte Bobcats) notował 6.4 ppg, 4.9 rpg i 3.3 apg.

Z pewnością stosunkowo niewysokie kontrakty są dobrą informacją zwłaszcza w obliczu ofertowego szaleństwa innych drużyn. W San Antonio po przedłużeniu umów z Greenem i Diawem wszyscy jeszcze oczekują teraz na decyzję Tima Duncana. The Big Fundamental prawdopodobnie będzie kontynuował karierę (zwłaszcza po tak dobrym sezonie) – pytanie na jaką gażę się zgodzi.

Wynegocjowane przez niego pieniądze będą miały wpływ na to jakie możliwości podpisania innego wolnego agenta pozostaną liczącym się z każdym centem Spurs.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *