Steve Novak zostaje w Knicks

Jak podał na swoim Twitterze David Aldridge z TNT, Steve Novak podpisze nowy, czteroletni kontrakt z New York Knicks. Świetny strzelec obwodowy otrzyma za swoją grę w tym okresie 15 milionów $.

29-letni Novak był w poprzednim sezonie najskuteczniejszym strzelcem z dystansu w całej lidze, trafiając 47.2% swoich prób zza łuku. Przedłużenie kontraktu z Knicks nie jest zaskoczeniem, a władze NYK od początku stawiały sprawę jasno, chcąc podpisać ze swoim rezerwowym kolejną umowę.

Wcześniej, kilka innych klubów NBA dopytywało się o możliwość „przechwycenia” Novaka, ale właściwie nikt w Nowym Jorku nie przewidywał, że opuści on Big Apple. Novak, razem z Jeremy’m Linem zyskał w poprzednim sezonie wielką popularność wśród fanów Knicks, dzięki powtarzalności w celności rzutów za trzy. Jeśli w kolejnych rozgrywkach powtórzy takie mecze, jak z Mavs, kibice na pewno dalej będą go uwielbiać, tym bardziej, że kosztuje rocznie niespełna 4 miliony $.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *