Courtney Lee wzmocni Celtics?

Boston Celtics stali się faworytami w wyścigu po Courtney’a Lee. 26-letni obrońca spotkał się osobiście w sobotę z trenerem Riversem i według stacji ESPN od porozumienia obu stron dzielą już zaledwie detale.

Lee gra na pozycji rzucającego obrońcy. Mierzy 196 cm i jest znany przede wszystkim jako bardzo dobry obwodowy defensor. W ostatnich latach reprezentował barwy Orlando Magic, NJ Nets i Houston Rockets.

Gdyby Lee przeniósł się do Celtics to prawdopodobnie zaczynałby w pierwszej piątce i dzielił czas gry z Jasonem Terrym. Dodatkowo byłby polisą ubezpieczeniową na wypadek przedłużającej się rehabilitacji Avery’ego Bradley’a (ostatnie informacje mówią o tym, że do gry ma powrócić dopiero w grudniu).

W zakończonym sezonie 22 wybór draftu 2008 notował średnio 11.4 ppg, 2.7 rpg i 1.5 apg. Bardzo istotne jest także to, że rzucał z dystansu z solidną skutecznością 40.1%.

Boston nie ma w tej chwili miejsca w budżecie na podpisanie kontraktu z Courtney’em jako wolnym agentem, ale nie jest tajemnicą, że Rockets są zainteresowani transakcją na zasadzie sign & trade.

Poza Celtics usługami Lee mocno zainteresowane są drużyny Timberwolves, Pacers, Hawks, Mavericks i Suns. Z wyścigu o obrońcę wypadli chyba Chicago Bulls, którzy mają jeszcze mniejsze możliwości manewru ze względu na pułap płacowy.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *