Ostatnia szansa na wejście do Igrzysk Olimpijskich już dzisiaj

W turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich 2012 pozostało już tylko 8 drużyn. Zostały już tylko 3 miejsca, o których tylko pomarzyć mogą zespoły Korei, Nowej Zelandii, Jordanu i Wenezueli, które odpadły z turnieju. Kto jest jeszcze w grze i jakie ma szanse?

Z 4 meczów, które zostaną rozegrane dzisiaj najciekawiej zapowiada się pojedynek pomiędzy reprezentacjami Macedonii i Dominikany. Filigranowy rozgrywający ekipy Macedonii, Bo McCalebb będzie musiał znaleźć miejsce pod koszami Dominikany, bronionymi przez gwiazdę Atlanta Hawks, Ala Horforda. Trenerem Dominikany jest nie kto inny jak John Calipari – legendarny trener Kentucky Wildcats, obecnych mistrzów ligi uniwersyteckiej NCAA. Jeszcze nigdy drużyna z Ameryki Południowej nie znalazła dla siebie miejsca na Olimpiadzie, ale nie można ich skreślać w tym meczu, szczególnie po tym jak rok temu zajęła 3 miejsce w mistrzostwach FIBA Americas. Macedonia z drugiej strony, również nigdy nie brała udziału w Igrzyskach Olimpijskich i jest to ich szansa na zmazanie upokorzenia na Eurobaskiecie 2011, kiedy to przegrali dwa ostatnie mecze i ostatecznie zajęli 4 miejsce.

Inne pary wyglądają następująco:

Rosja – Angola

Grecja – Nigeria

Litwa – Puerto Rico

Zdecydowanymi faworytami są ekipy z Europy. Czterej zwycięzcy dzisiejszych par zagrają jeszcze w półfinałach. Jeśli wygrasz – jedziesz na Igrzyska. 2 ekipy, które polegną w półfinałach zagrają dodatkowy mecz, którego zwycięzca otrzyma trzecie i ostatnie wolne miejsce do Londynu. Kto jest waszym faworytem w tych parach?

Mateusz Król

In love with basketball. Go hard or go home.

1 Odpowiedź

  1. Sitjs napisał(a):

    ja tam jestem za Portoryko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *