Brand i Williams opuszczają 76ers

Różne źródła zbliżone do Philadelphia 76ers potwierdziły dzisiaj, że drużynę czeka spora przebudowa. Dwóch kluczowych zawodników z poprzednich sezonów – Lou Williams i Elton Brand – stanie się wolnymi agentami.

Pierwszy, najlepszy strzelec Sixers z rozgrywek 2011/2012 nie był w stanie dogadać się z zespołem w sprawie przedłużenia wygasającej umowy. Teraz będzie skłonny wysłuchać ofert z innych zespołów. Wiadomo, że mocno jego usługami są zainteresowani m. in. Indiana Pacers.

Williams w Filadelfii spędził 7 lat. Zwykle pełnił rolę strzelca wchodzącego z ławki rezerwowych. W zakończonym sezonie notował solidne 14.9 ppg, 3.5 apg i 2.5 rpg.

Inny proces dotyczy Eltona Branda. 33-letni podkoszowy zostanie zwolniony z kontraktu na mocy klauzuli amnestii. Można się spodziewać, że na usługi weterana znajdzie się pokaźna lista chętnych wśród których najgłośniej jest mowa o Dallas Mavericks.

Brand grał w Sixers przez 4 sezony. Poza ważną rolą na boisku był także mentorem dla młodszych kolegów i mentalnym liderem zespołu. W ostatnich rozgrywkach statystycznie osiągał 11.0 ppg, 7.1 rpg, 1.6 apg i 1.6 bpg.

Amnestia kontraktowa pozwala na ściągnięcie umowy jednego gracza z budżetu zespołu, ale wymaga wypłacenia pełnej zaległej kwoty. Elton najpierw zostanie wystawiony na swoistą giełdę podczas, której zespoły poniżej salary cap będą mogły go wylicytować. Jeżeli nie znajdzie się chętny to po tym zostanie zwykłym wolnym agentem.

Oba ruchy kadrowe mają bezpośredni związek z przedłużeniem kontraktu ze Spencerem Hawesem i próbą zakontraktowania Nicka Younga. Można się także spodziewać wzmożonych ruchów w poszukiwaniu wartościowego silnego skrzydłowego.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *