Celtics myślą o Youngu i podpisują debiutantów

Przed kilkoma dniami Boston Celtics ściągnęli do siebie Jasona Terry’ego, ale wygląda na to, że nie będzie to ich ostatni ruch w tym okienku transferowym. Biorąc pod uwagę możliwe odejście Ray’a Allena Zieloni zarzucili sieci na Nicka Younga.

Young w poprzednim sezonie został wytransferowany z Wizards do Clippers. W czasie gdy ci drudzy skupili się na próbach pozyskania Allena, Celtics zaczynają zastanawiać się nad możliwością podpisania kontraktu z graczem zespołu z LA. Od momentu przełomowego dla rzucającego obrońcy sezonu 2010-2011 jego wartość zdecydowanie wzrosła, a on sam jeszcze będąc w Waszyngtonie mówił, że jednym z najważniejszych aspektów wyboru przyszłego zespołu będą pieniądze. Ile w stanie są zaoferować Celtics?

W poprzednim sezonie Young zarabiał niewiele ponad 3,5 mln $. Biorąc pod uwagę to jak ryzykownie kluby wydają pieniądze w tym okienku można spodziewać się właściwie wszystkiego. Żadne konkrety póki co jednak nie padły. Z pewnością sytuacja zmieni się jeśli Allen faktycznie opuści Boston.

Tymczasem młodzi Celci przygotowują się do swojego pierwszego Summer League. Ogłoszono już skład, a przy okazji 2 dni temu Jared Sullinger, Fab Melo i Kris Joseph podpisali swoje pierwsze zawodowe kontrakty. Cała trójka dostanie okazję w lidze letniej. Obok nich szansę dostaną także drugoroczniacy – E’Twaun Moore i JaJuan Johnson.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *