Harris w Hawks, Williams w Jazz – Howard na celowniku Ferry’ego?

Danny Ferry szybko wziął się do pracy w Atlancie. Po tym praktycznie ustalił warunki wymiany z Nets, która odsyła na Brooklyn Joe Johnsona (i jego ogromny kontrakt) – teraz jest bliski pozbycia się Marvina Williamsa.

26-letni skrzydłowy ma trafić do Utah Jazz, a w zamian za niego do Hawks powędruje Devin Harris.

Williams ma na swoim koncie już 7 sezonów w NBA i od początku był związany z Jastrzębiami. Został wybrany z nr 2 draftu 2005 (za Andrew Bogutem, a przed choćby Deronem Williamsem, Chrisem Paulem (bardzo chciał grać w Hawks) czy Andrew Bynumem). W czasie swojej kariery notuje średnio 11.5 ppg i 5.3 rpg.

29-letni Harris również jest graczem, z którym wiązano wielkie nadzieje. W najlepszym sezonie – 2008/2009 – w barwach NJ Nets notował ponad 21 punktów i blisko 7 asyst na mecz. Ostatnie lata to jednak radykalny spadek produktywności. W zakończonych rozrywkach miał już tylko 11.3 ppg i 5.0 apg.

Mocne i zdecydowane ruchy Ferry’ego mogą szybko zostać nagrodzone. Nie jest tajemnicą, że Hawks mogą liczyć na sprowadzenie Dwighta Howarda, który chce odejść z Magic. DH wychował się w okolicach Atlanty, a dodatkowo jest bliskim przyjacielem Josha Smitha i Anthony’ego Morrowa (który ma trafić do Jastrzębi w ramach wymiany z Nets).

Howard co prawda nie umieścił Hawks na swojej skróconej liście, ale można przypuszczać, że gdyby Orlando został zaproponowany duet HorfordTeague to przynajmniej by to poważnie rozważyli. Ostatnie ruchy kadrowe gwarantowałyby jednocześnie Atlancie możliwość zaoferowania mu maksymalnego kontraktu.

Jeżeli obie umowy (z Nets i Jazz) się powiodą to Atlanta odeśle kontrakty warte 105 mln $ w zamian za zaledwie 23.5 mln $. Dodatkowo wg źródeł estacji ESPN szybka przebudowa zrobiła duże wrażenie na Smithie, który sam zaczął zastanawiać się nad ucieczką z ATL.

Czyżby dla Hawks nadchodziły lepsze czasy?

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

2 komentarze

  1. Szerszeń pisze:

    na miejscu Hawks dalbym spokoj sobie z Howardem a skupilbym sie na innych ciekawych zawodnikach

  2. Apapap pisze:

    Dlaczego odpuścić. Wymiana i mają DH12 razem ze Smithem. W przyszłym sezonie zejdzie sporo kontraktów w tym D.Harrisa (9mln) i można powalczyć o CP3. Będzie skład na mistrzostwo ligi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *