George Hill zostaje w Pacers

Według doniesień Indianapolis Star – miejscowi Pacers i George Hill doszli do porozumienia w sprawie nowej umowy. 26-letni rozgrywający ma się związać z klubem na kolejne 5 lat jednocześnie ucinając spekulacje wiążące go z innymi drużynami.

Nowy kontrakt zacznie obowiązywać 11 lipca. W tej chwili nie wiadomo jaka jest jego wartość.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z warunków nowej umowy. George jest szczęśliwy, że wciąż będzie reprezentował barwy Pacers. – Bill Neff, agent Hilla

Hill został pozyskany w ramach umowy, która wysłała do San Antonio Spurs Kawhi Leonarda, a także prawa do Erazema Lorbeka i Davisa Bertransa.

W Pacers George był najpierw zmiennikiem Darrena Collisona, ale potem wykorzystał jego uraz i zadomowił się w pierwszym składzie. Średnio na przestrzeni całego sezonu notował 9.6 ppg, 3.0 rpg i 2.9 apg.

Przed działaczami z Indiany pozostała jeszcze jedna ważna decyzja do podjęcia – czy wyrównać maksymalną ofertę, którą zaoferowali Roy’owi Hibbertowi Portland Trail Blazers. Gdyby tak się nie stało to według stacji ESPN będą się bardzo starać by ściągnąć do siebie kogoś z dwójki Chris KamanJaVale McGee.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

1 Odpowiedź

  1. saturn pisze:

    byłaby to niewątpliwie strata dla Indiany, gdyby ich center przeszedł do innego zespołu. to bez wątpienia rozwijający się zawodnik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *