Ukrainiec zasili Pistons

Detroit Pistons osiągnęli słowne porozumienie z ukraińskim centrem Vyacheslavem Kravtsovem i wszystko wskazuje na to, że Ukrainiec podpisze z zespołem z Michigan kilkuletni kontrakt.

24-letni Kravtsov mierzy 212 centrymetrów i waży 115 kilogramów. Szerszej publiczności pokazał się na litewskim Eurobaskecie gdzie był jednym z ważniejszych elementów ukraińskiego zespołu. W średnio 22 minuty gry w 5 spotkaniach notował 7 punktów (FG 61%), 6.6 zbiórek i 1.6 bloku.

Dotychczas występował w zespole mistrza Ukrainy – BC Donieck. W ostatnim sezonie rozegrał tam aż 50 spotkań ligowych i notował w nich przeciętnie 10.6 ppg, 5.5 rpg i 1.6 blk.

Kravtsov do NBA próbował dostać się już znacznie wcześniej. Po tym jak w 2009 roku został niewydraftowany udał się na Summer League 2010 gdzie próbował wywalczyć sobie miejsce w składzie Orlando Magic.

Podpisując kontrakt urodzony w Odessie gracz stanie się 5 ukraińskim centrem w historii NBA. Najbardziej znanym z nich był oczywiście Vitaly „The Ukraine Train” Potapenko, który za oceanem spędził aż 11 sezonów. Jego średnie z całej kariery to 6.5 ppg i 4.5 rpg. Jedynym Ukraińcem, który występował w NBA w poprzednim sezonie był za to Kyrylo Fesenko jednak od czasu odejścia z Utah Jazz ma on spore problemy ze znalezieniem klubu i przedostaniem się do rotacji. W barwach Pacers rozegrał zaledwie 3 spotkania.

 

1 Odpowiedź

  1. saturn napisał(a):

    Za chwilę Detroit będą mieli najwyższy skład lidze. Rookie 211, Monroe 211, Ukrainiec 212, Daye 211, Villanueva także 211, Jerebko 208, Macklin także 208. O starym Benie nie wspominam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *