Omer Asik coraz bliżej Houston

Zastrzeżony wolny agent Omer Asik oraz Houston Rockets doszli do porozumienia w sprawie trzyletniej umowy opiewającej na 25 milionów dolarów.

Turek nie może jeszcze podpisać nowej umowy, będzie mógł to zrobić dopiero 11 lipca. Jako, że Asik należy do grupy RFA, Bulls będą mieli 3 dni na wyrównanie oferty Houston, ale może się okazać, że 25 milionów na 3 lata to zbyt duże pieniądze dla salary Chicago.

Asik został wybrany w drugiej rundzie Draftu 2008 przez Portland. Od razu trafił do Bulls, gdzie w zeszłym sezonie notował średnio 3.1 punkta, 5.3 zbiórki i jeden blok w niecałe 15 minut w meczu. Turek pomógł także swojej reprezentacji w zdobyciu srebra na Mistrzostwach Świata 2010.

Rockets są bardzo aktywni podczas tego off-season. Dzięki wymianom mieli aż 3 picki w Top 20 Draftu, co zamienili na Jeremy’ego Lamba, Royce’a White’a i Terrence’a Jonesa. Teraz Daryl Morey zapowiedział, że będzie chciał zatrzymać w zespole Marcusa Camby’ego.

Wojtek Żuławiński

Fan Orlando Magic, człowiek od statystycznych ciekawostek. Prawdopodobnie rekordzista świata w liczbie godzin spędzonych na basketball-reference.com.

2 komentarze

  1. Bargnani7 napisał(a):

    Wow, wielka kasa, ale Asik jest tak wartościowym obrońcą, że sam chyba zaoferowałbym mu podobną kasę.

  2. GPRbyNBA napisał(a):

    zdecydowanie niewart takich pieniędzy.W ataku padaka. Jako zmiennik odpowiedzialny za obronę ok ale za ta kwotę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *