Wade i Bosh leczą kontuzje, nie zagrają na Igrzyskach

Pomimo krótszego okresu przygotowawczego, bardziej intensywnego sezonu i skompresowanego terminarza największe gwiazdy NBA potwierdzają swoją obecność na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Świeżo upieczeni mistrzowie ligi z Miami Heat – Dwyane Wade i Chris Bosh – wypadli jednak ze składu. Konieczne dla nich jest wyleczenie kontuzji, z którymi zmagali się podczas play-offs.

Przez całą fazę pucharową Dwyane Wade musiał grać z niewyleczoną kontuzją lewego kolana. Patrząc na stan jego stawu kolanowego trzeba przyznać, że Wade zagrał w tych PO znakomicie. Tak czy inaczej Wade potrzebuje operacji na lewe kolano i na pewno nie zagra na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Dla tych, który oglądali Wade’a na żywo nie jest to niespodzianka. Dwyane nie grał tak wybuchowo, bardziej zachowawczo i mniej agresywnie niż do czego nas przyzwyczaił. Nie przeszkadzało mu to zdobywać średnio niespełna 23 punkty na mecz.

„Postanowiłem posłuchać moich lekarzy i przeprowadzić postępowanie jakiego potrzebuję na moim kolanie. Drużyna narodowa powiedziała mi, że muszę zrobić to co będzie najlepsze dla mnie. Chcą oczywiście, żebym był jak najbardziej zdrowy jak sie da, żebym mógł dalej grać na takim wysokim poziomie. Byli bardzo pomocni i powiedzieli, że jeśli chciałbym przebyć trochę czasu z drużyną, są na to otwarci i jestem częścią rodziny.” – powiedział Wade w czwartek.

Wade ma mieć przeprowadzony rezonans magnetyczny w tym sezonie ale zapowiedział, że będzie gotowy na obóz przygotowawczy Miami Heat. Jerry Colangelo uważa, że drużyna USA ma dostatecznie głęboki skład, żeby zastąpić Wade’a.

„Myślę, że mając Chrisa Paula, Kobe’go, Derona Williamsa i Russela Westbrooka jesteśmy w formie.” Dodał również, że o miejsce w składzie walczyć będą Eric Gordon i James Harden.

Wade nie jest jedyną gwiazdą, która ominie turniej w Londynie. Oprócz niego nie zagrają Dwight Howard, Derrick Rose, LaMarcus Aldridge a także jego kolega z drużyny, Chris Bosh. Bosh podczas serii z Indianą złapał kontuzję brzucha i musiał przesiedzieć resztę serii z Pacers jak i z Sixers. Łącznie ominął 9 spotkań w tych play-offach. Aby to wyleczyć, Bosh wykreślił swoje nazwisko z listy zawodników na Igrzyska Olimpijskie.

„Chris nadal leczy tę kontuzję. Miał znaczącą kontuzję brzucha. Gdybyśmy nie grali w serii z Bostonem, prawdopodobnie nie grałby przez 3-4 tygodnie” – skomentował Pat Riley.

Dla kibiców, którzy pragnęli zobaczyć w akcji Wielki Tercet z Miami będą musieli obejść się smakiem. Na dobrej drodze do gry na Igrzyskach jest jednak LeBron James, jedyny zawodnik Heat w drużynie USA.

Mateusz Król

In love with basketball. Go hard or go home.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *