Rockets zamierzają zatrzymać Courtney’a Lee

Źródła związanie z zespołem Houston Rockets informują, że manager Derell Morey zamierza podpisać nowy kontrakt z Courtneyem Lee, który niedługo będzie zastrzeżonym wolnym agentem. Dodatkowo Rakiety zamierzają podpisać niegwarantowane kontrakty z Courtneyem Fortsonem oraz Diamonem Jones’em, aby sprawdzić ich ewentualną przydatność w okresie letnich rozgrywek.

Rakiety zamierzają podpisać umowę z Lee na przyszły rok o wartości 4,3 mln USD z gwarancją, że jako zastrzeżony gracz pozostanie w zespole. Szukający możliwości pozyskania gracza formatu All-Star włodarze zespołu z Teksasu wyraźnie pracują nad zapewnieniem dobrego wsparcia dla gwiazd. Sam zawodnik podobno także wyraził chęć pozostania w Houston mimo, że jego nazwisko wielokrotnie przewijało się w zeszłym sezonie w kontekście różnych wymian.

W barwach Rockets Courtney Lee występuje od dwóch lat. W minionym sezonie miał bardzo dobre notowania na poziomie 11,4 pkt oraz 1,5 asysty. Wcześniej gracz ten występował w Orlando Magic i New Jersey Nets.

Rakiety także kompletują dokumenty, aby podpisać wstępną umowę z występującym w zeszłym sezonie w Gdyni Motiejunasem. Gracz ten ma także początkowo sprawdzić się lidze letniej, aby przekonać do siebie trenerów. Podobnie sytuacja ma się ze wspomnianymi Fortsonem i Simpsonem.

Fortson już w zeszłym sezonie rozegrał w Houston sześć gier zdobywając w nich łącznie 18 pkt.

Paweł Kołakowski

Od lat wierny kibic Houston Rockets i wielbiciel Charlesa Barkleya (głównie z czasów gry w Suns). Wychowany na transmisjach NBA w TVP2 wspominający z łezką w oku te godzinne transmisje w piątkowe popołudnia z komentarzem Szaranowicza i Łabędzia :). Ahh te lata 90-te :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *