Czy dzisiejszej nocy powtórzy się historia z 2009?

Czy pamiętacie draftową noc 2009 roku? Zasłynęła ona dwoma wydarzeniami. Otóż ceremonię zaburzyła informacja o śmierci ikony muzyki POP – Michaela Jacksona, a ponadto nabór został nieco w cieniu wielkich transferów gasnących gwiazd.

Otóż tamtej, pamiętnej nie tylko dla NBA nocy, miały miejsce wielkie wymiany z udziałem Shaquille’a O’Neala, który zamienił Phoenix na Cleveland czy Vince’a Cartera, przechodzącego z Nets do Magic. Jak będzie dzisiejszego wieczoru i czy ktoś i coś jest w stanie zagłuszyć świętno młodych zawodników?

Pamiętam, że wówczas interes życia nie wyszedł Dave’owi Kahnowi, który nie poznał się na talencie Johny’ego Flynna lub Ty’a Lawsona. Nie bardzo też poszło Memphis Grizzlies z Hakeemem Olajuwonem Hasheemem Thabeetem.

Rzućmy okiem na najbardziej przewijające się w mediach nazwiska, które mogą zaburzyć całą ceremonię:

1. Dwight Howard – w tej chwili najbardziej pożądany przez Houston Rockets, którzy są w stanie oddać za niego kilka dobrych picków (12,16,18). Superman znajduje się również na celowniku Mavs i Lakers.

2.  Pau Gasol – jak wiadomo Lakers szukają możliwości wymiany Hiszpana. W tej chwili starszy z braci Gasol trafił na strony gazet w perspektywie wymiany do Atlanty – Josh Smith, Memphis – Zach Randolph i spekuluje się, iż Jeziorowcy są chętni oddać go za wybór z TOP5 draftu. W tym ostatnim przypadku celują w talent Michaela Kidda-Glichrista.

3. Luol Deng – Anglik od kliku dni łączony był z Golden State Warriors. Obecnie gracza nie przymierza się do żadnej konkretnej drużyny, ale wieść z Chicago niesie, iż Bulls bardzo chętnie powitaliby w swoim gronie Harrisona Barnesa (wymiana z Bobcats, Wizards, Cavs, Kings staje pod znakiem zapytania?).

4. Tyreke Evanscombo z Sacramento trafił na celownik aż 11 drużyn NBA. Niewątpliwie wymiana z jego udziałem nie byłaby zaskoczeniem. Pytanie jest tylko jedno – dokąd?

5.  Kyle Lowry i Kevin Martin – ich dwóch próbuje jeszcze wymienić Daryl Morey. Ostatnie doniesienia mówią, że Lowry był oferowany w wymianie z 12 pickiem do Kings, a w zamian Rockets chcieli dostać numer 5 draftu. 

6. Josh Smith – gwiazdor Hawks znów trafił na celownik L.A. Lakers, a w zamian moglibyśmy się spodziewać Paua Gasola. Inne źródła donoszą, że w przypadku nie udanej wymiany na linii Houston – Orlando do gry włączą się Rockets by pozyskać J-Smove’a.

7. Rudy Gay – był już na celowniku Rysiów, Jeziorowców, jak również w kręgu zainteresowań Wojowników. Teraz trafił również do zeszytu G.M. ‚ a Rakiet, ale też w przypadku gdyby nie udało się dostać Supermana..

8. Ray Allen – niemal przesądzone jest, iż Ray Ray zawita do Miami jeszcze tej niedzieli! Suma kontraktu 3 mln USD i szansa na drugi tytuł dla shootera.

9. Lamar Odom – może znaleźć się w draftową noc jako dodatek do dania głównego, przy próbie pozyskania wyższego picku przez Dallas Mavs niż numer 17. Odomem mogą być zainteresowani L.A. Clippers

10. Wilson Chandler – zawodnik, który wiele stracił przez swoją chińską przygodę może znaleźć się w Oakland w zamian za numer 7 draftu, który trafiłby do Nuggets. Pierwszy pick Denver to 20.

Na bieżąco będziemy informować o wymianach z udziałem numerów loterii lub transferach z  zawodnikami w roli głównej.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *