Celtics, Sixers i T’wolves polują na Crawforda

Jamal Crawford

Według stacji Comcast SportsNet Norhtwest zaostrza się wyścig po Jamala Crawforda. Doświadczony obrońca, który ostatnio reprezentował barwy Portland Trail Blazers znalazł się na celowniku Philadelphia 76ers, Boston Celtics i Minnesota Timberwolves.

Poza wymienionymi wyżej drużynami w pogłoskach wymieniane są również ekipy Los Angeles Clippers i Phoenix Suns.

32-letni Crawford spędził na parkietach NBA już 12 sezonów. W poprzednich rozgrywkach notował średnio 14.0 ppg, 3.2 apg i 2.0 rpg. Swój najlepszy sezon rozegrał na przełomie ’07-’08 gdy w barwach New York Knicks zdobywał przeciętnie po 20.6 ppg, 5.0 apg i 2.6 rpg.

Jamal jest najbardziej znany z zabójczego crossovera i umiejętności gry w końcówce. Nie boi się ważnych rzutów, a w razie potrzeby może pełnić rolę kreatora gry.

W Sixers mógłby zastąpić Lou Williamsa (gdyby ten zrezygnował z opcji zawodniczej na kolejny rok). Analogicznie w Boston Celtics wypełnił by lukę po Ray’u Allenie który jest już ponoć po słowie z Miami Heat.

W klubach z Minnesoty i Los Angeles byłby typowym jokerem i graczem w stylu instant offence wchodzącym z ławki rezerwowych (Clippers chcieli do tej roli JR Smitha (wybrał NYK), a ponoć teraz usiłują pozbyć się Mo Williamsa).

Prawdopodobnie najwięcej obowiązków miałby w Phoenix gdzie w przeciętnym kadrowo zespole mógłby liczyć na sporo minut i pozycję w pierwszej piątce.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *