Pau Gasol za Josha Smitha?

Do tegorocznego draftu pozostały już tylko trochę ponad 24 godziny. Ciężko już zliczyć ilość rumorów, których liczba zwiększa się wprost proporcjonalnie do upływającego czasu przed draftem. Z oczywistych przyczyn nie piszemy o wszystkim, bo i brakuje czasu, i nie wszystkie plotki są sensowne. Jedna z nich wydaje się jednak całkiem przyzwoita dla obu zespołów.


Mike Bresnahan z LA Times poinformował, że Atlanta Hawks już po przegranej przez Lakers serii z Thunder zainteresowali się Pau Gasolem. Gasolem, który został uznany głównym winowajcą porażek „Jeziorowców” w rozgrywkach 2011/12.

Co w zamian za Hiszpana otrzymać mogliby Lakers? Naturalnie, jedyną sensowną kandydaturą jest Josh Smith. Skrzydłowy Hawks jest jednym z najwszechstronniejszych koszykarzy w NBA, który swoją efektowną grą mógłby świetnie pasować do Los Angeles.

Gasol był już transferowany chyba do połowy zespołów ligi, jest niemal pewniakiem do opuszczenia statku z napisem Lakers. Hiszpana z Hawks łączy fakt, że właśnie drużyna z Georgii wybrała go w drafcie 2001, a dopiero później oddała do Grizzlies.

Co Lakers zyskaliby na takiej wymianie? Przede wszystkim możliwość zmniejszenia budżetu na pensje, ponieważ Smithowi pozostał tylko rok wartego nieco ponad 13 milionów $. Na Gasolu ciąży ponad 38 milionów rozłożonych na dwa najbliższe lata.

Eric Pincus z HoopsWorld zauważył także jedną ciekawą rzecz. Otóż Lakers mieliby ściągnąć Smitha, aby wykorzystać jego osobę do sprowadzenia do Los Angeles Dwighta Howarda, z którym J-Smove zna się z dzieciństwa.

Jak widzicie taki ruch Lakers?

P.S.

Lakers myślą jednak głównie o znalezieniu chętnego zespołu, który oddałby im swój pick w TOP 5 tegorocznego draftu, a jednym z zawodników, jakimi najbardziej się interesują LAL jest Michael Kidd-Girlchrist. O to jednak będzie niezwykle ciężko, więc „Jeziorowcy” muszą szukać innych rozwiązań.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

7 komentarzy

 1. OKC napisał(a):

  A niby czemu inne kluby musza sie na to godzic. LAL zawsze musi byc silne ? Niech maja kilka chudych lat.

 2. el napisał(a):

  Z tego co się orientuję już jakiś czas temu mówiono o takiej wymianie. Z tym że do LAL miał trafić M. Williams i J. Smith za Gasola. Samo JS za PG nie przejdzie. Kasa się nie zgadza.

 3. gratek napisał(a):

  A w jaki sposób ten trade miałby być korzystny dla Atlanty? Mają oddać swojego kluczowego zawodnika, wchodzącego w swój prime, w zamian za zblazowanego grajka, który może już być tylko słabszy, ale za to z olbrzymim kontaktem? Taki trade ma sens, jeśli JS bardzo chce odejść albo są małe szanse, że podpisze nowy kontrakt z ATL.

 4. Szuwarek napisał(a):

  Ja to rozumiem tak, że Smith ma ostatni rok kontraktu, a już zapowiedział, że chce odejść. Klub po prostu chce coś na tym wygrać, a nie pozwolić mu odejść bez jakiegokolwiek wzmocnienia.

 5. Adrian89 napisał(a):

  pytanie na końcu powinno być zakonczone dla Hawks. Lakers pozbywaja sie balastu dostaja gwiazde, A w drugo strone odwrotnie , najlepiej niech mwp pojdzie do Okc za duranta bo Lakersi bez wsparcia to do PO nie awansuja

 6. bulls2006 napisał(a):

  atlanta mając duet horford-gasol pod koszem, a na obwodzie jj, wreszcie zaczęłaby się liczyć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *