Nowa miotła już sprząta w Orlando.

30-letni Rob Hennigan, który zastąpił na stanowisku G.M.’a Otisa Smitha już podjął decyzje personalne w swojej administracji. Wygląda na to, że porządki to specjalność dotychczasowego asystenta managera w Oklahomie City czy San Antonio.

Wg doniesień Orlando Sentinel Hennigan już podziękował za współpracę asystentowi i 6 osobom odpowiedzialnym za scouting. Ma też kandydatów na następców zwolnionych ludzi i chciałby na początku lipca mieć gotowy sztab menażerski..

Z osobą asystenta G.M.’ a pożegnał się Dave Twardzik, który ma w NBA określoną markę. Były rozgrywający Trailblazers, którego numer 13 wisi pod kopułą Rose Garden, i który miał okazję celebrować jedyny tytuł dla Smug wraz z Billem Waltonem w 1977, pracował w Orlando Magic od 2003 roku.

Spekuluje się, iż posadę Twardzika ma dostać aktualny asystent Joe Dumarsa w Pistons, Scott Perry.

W odstawkę poszli też: Tom Conrad i Greg Stratton (regional scout), Rudy D’Amico (international scout), Bob Staak (pro scout), Sam Foggin (koordynator d/s scoutingu międzynarodowego) i Al Walker (NBA advance scout).

Media spekulują, że nowy G.M. zamierza zbudować struktury klubowe od podstaw i wg swojej wizji, gdyż w ostatnim czasie poza Dwightem Howardem (równe z wysokim wyborem w drafcie) nie udało się do Orlando sprowadzić żadnego wartościowego gracza młodego pokolenia. Jak wiadomo Magicy stawiali na pewne nazwiska i często używali wysokich zarobków jako zachętę dla sprawdzonych graczy.

Manager idzie więc w całkiem nowym kierunku, a na efekty jego pracy na pewno będzie trzeba poczekać. Czy te ruchy przekonają w jakimś stopniu Dwighta Howarda do pozostania na Florydzie?

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *