NBA nie straciła na popularności.

Ostatni lock out i wydarzenia minionej jesieni nie zahamowały popularności ligi czy wysokiego poziomu oglądalności. Okazuje się, że finałową serię pomiędzy Heat i Thunder oglądał w USA co 10 Amerykanin mający włączony odbiornik TV w czasie meczu.

Wg badań ABC i nieco kontrowersyjnego dla Amerykanów przelicznika Nielsena średnia podczas ostatniej finałowej potyczki wyniosła 10.9 pkt , a to oznaczało o 0.1 więcej niż w zeszłym roku przy serii Miami-Dallas..

Źródła mówią też, że podczas meczów w Oklahomie City co 4 mieszkaniec miasta miał włączony odbiornik w trakcie spotkania i śledził jego przebieg. Ranking z OKC wskazał średnią podczas 2 spotkań – 44 pkt, przy czym w Miami badając popularność NBA w tym mieście oscylował na granicy przeciętnej z 3 spotkań – 40.3 pkt.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *