Koszulki Bryanta sprzedają się najlepiej

Kobe Bryant otwiera listę zawodników, których koszulki sprzedają się najlepiej na świecie. Gwiazdor Lakers okazuje się najpopularniejszym graczem NBA właściwie na każdym kontynencie.


NBA po raz pierwszy w historii ogłosiła listę najlepiej sprzedających się poza Stanami Zjednoczonymi koszulek. Jersey Lakers z numerem 24 okazał się najpopularniejszym w Chinach, Europie i Ameryce Południowej, czyli największych rynkach świata. Wygrana Bryanta w Chinach nikogo już nie dziwi, ponieważ wygrał tę klasyfikację w najludniejszym kraju świata już szósty raz z rzędu.

Jeśli chodzi o koszulkę najlepiej sprzedającą się w USA, to zdecydowanym numerem jeden okazał się jersey z… numerem 1 w Chicago Bulls, czyli Derricka Rose’a.

Koszulka kontuzjowanego obecnie zawodnika „Byków” okazała się druga najchętniej kupowaną poza Stanami Zjednoczonymi. Kolejne miejsca w tym swoistym rankingu popularności zajęli: LeBron James, Kevin Garnett i Dwight Howard. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają: Dwyane Wade, Rajon Rondo, Carmelo Anthony, Blake Griffin i Kevin Durant.

Czy ta klasyfikacja ma szansę zmienić się po tegorocznych finałach?

Ranking, mimo że obejmujący sprzedaż poza USA, został zdominowany przez amerykańskich koszykarzy. Wśród obcokrajowców liderem jest Pau Gasol, który zajął 11. miejsce w ogólnym rozrachunku. Dwa oczka niżej uplasował się Tony Parker, a na 15. miejscu znalazł się kolejny Hiszpan, Ricky Rubio.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *