Iman Shumpert chce w styczniu wrócić do gry

Iman Shumpert, 21-letni obrońca New York Knicks planuje powrót do gry już w styczniu. Tegoroczny debiutant nabawił się poważnej kontuzji kolana w czasie kończących się Playoff – w pierwszym meczu przegranej serii z Miami Heat.

W wywiadzie udzielonym The New York Post Shumpert przyznał, że jego rehabilitacja przebiega sprawnie, ale co oczywiste powrót po zerwaniu wiązadła krzyżowego w kolanie jest bardzo czasochłonny i wymaga wiele wysiłku.

W tej chwili obrońca chodzi już o własnych siłach. Ma za sobą udaną operację rekonstrukcji wiązadła, ale wciąż przewiduje że będzie musiał opuścić minimum 2 miesiące nowego sezonu. Taki horyzont czasu mieści się w górnej granicy przedziału wyznaczonego przez lekarzy zaraz po kontuzji (6-8 miesięcy).

Czuję się świetnie. Rehabilitacja przebiega dobrze. Mam do dyspozycji świetny sztab trenerski i ufam im w 100 procentach. Spotykam się z nimi od poniedziałku do piątki, a w weekendy okładam kolano lodem. – Iman Shumpert (tłum. autor)

Shumpert ma mimo kontuzji za sobą bardzo udany sezon. Grał dobrze zarówno na bronionej jak i atakowanej połowie. Średnio notował 9.5 ppg, 3.2 rpg i 2.5 apg. Widać po nim, że nawet z dość odległym, 17-ty wyborem draftu można wybrać utalentowanego gracza na poziomie pierwszej piątki zespołu z aspiracjami na Playoff.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

1 Odpowiedź

  1. kredkixd napisał(a):

    Propsuje gościa, dobry obrońca życzę szybkiego powrotu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *