Hornets oficjalnie sprzedani

Dzisiaj NBA wydała oświadczenie potwierdzające, że rada prezesów ligi wyraziła zgodę na przejęcie New Orleans Hornets przez właściciela New Orleans Saints (NFL) Toma Bensona.

Jednozdaniowy komunikat, który został umieszczony także na oficjalnym twitterze, dał także do zrozumienia, że formalności ma stać się zadość do końca tygodnia.

NBA była właścicielami NOH przez 16 miesięcy od momentu przejęcia klubu z rąk George’a Shinna. Wstępne porozumienie z Bensonem nastąpiło w kwietniu tego roku. Władze ligi poinformowały wówczas, że sprzedają klub za 338 mln $.

Poza stabilnością Benson zadeklarował także utrzymanie klubu w Luizjanie. Wedle niedawno przedłużonej umowy Szerszenie będą grały w New Orleans Arena do 2024 roku.

Wraz z oficjalnym potwierdzeniem sprzedaży i gorącymi wyborami w zbliżającym się drafcie chyba można oficjalnie powiedzieć, że nad NOH znów wschodzi słońce.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

1 Odpowiedź

  1. Apapap pisze:

    I super.
    Mogliby tylko zmienić nazwę, aby zwolnić Hornets dla Charlotte.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *