Allen i Pietrus przeszli udane operacje

Dobre wieści napłynęły z Bostonu. Dwóch Celtów z wygasającymi kontraktami – Ray Allen i Mickael Pietrus – z powodzeniem przeszło operacje artroskopii odpowiednio na prawej kostce i prawym kolanie. 

Zabiegi prowadził duet Dr Brian McKeon i Dr Mark Slovenkai (jako asystent). Obu obrońców czeka teraz rehabilitacja, ale zarówno Allen jak i Pietrus liczy, że powróci do gry w pełni sprawności.

Kontuzja kostki była pierwszą tak poważną Allena w barwach Celtics. Uraz spowodował, że był poza grą przez w sumie 20 spotkań (najwięcej od przejścia do Bostonu). W konsekwencji stracił miejsce w pierwszej piątce na rzecz Avery’ego Bradley’a. Mimo tego notował średnio przez cały sezon solidne 14.2 ppg, 3.1 rpg i 2.4 apg. Co ciekawe – ten rok był najlepszy w jego karierze jeżeli chodzi o skuteczność w rzutach z dystansu. W tej statystyce zanotował aż 45.3%.

Pietrus trafił pod skrzydła Doca Riversa po tym jak w grudniu zrezygnowali z jego usług Phoenix Suns. Francuz przeciętnie w blisko 22 minuty na mecz notował 6.9 ppg i 3.1 rpg.

Obaj rekonwalescenci będą tego lata wolnymi graczami i z pewnością wzbudzą spore zainteresowanie na rynku.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

1 Odpowiedź

  1. klin napisał(a):

    a wie ktos co z operacjami o’neala. bradleya i przede wszystkim greena?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *