Zostało trzech w wyścigu o posadę w Charlotte.

Autor: Jacek Konsek

Jerry Sloan, Brian Shaw lub Quin Snyder – jeden z nich zostanie wkrótce trenerem Charlotte Bobcats. Ostatnie rozmowy prowadzi Michael Jordan, właściciel drużyny z Charlotte.

Charlotte Bobcats zakończyli sezon z bilansem 7-59, który pod względem procentu zwycięstw był najgorszy w historii NBA. Głową za to zapłacił Paul Silas, który został zwolniony z funkcji pierwszego trenera. Od tego czasu właściciel klubu, legendarny Michael Jordan prowadzi rozmowy z kandydatami..

Na początku było ich kilkunastu, potem 10, a obecnie zostało tylko trzech. Najbardziej znanym jest słynny Jerry Sloan, który na ławce trenerskiej NBA spędził 22 lata, z czego 19 w Utah Jazz. Brian Shaw oraz Quin Snyder to z kolei szkoleniowcy młodszej generacji, którzy jeszcze nie mieli okazji samodzielnie prowadzić drużyn w najlepszej koszykarskiej lidze na świecie.

Jordan spotkał się już ze Sloanem, wkrótce porozmawia w cztery oczy z Shawem oraz Snyderem. Shaw, asystent w Indianie Pacers, jest również na celowniku Orlando Magic, którzy pożegnali się ze Stanem Van Gundym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *