Grizzlies: Nie chcemy wymienić Gay’a

W ostatnich dniach głośno mówiono o tym, że Memphis Grizzlies starają się znaleźć nowy klub dla Rudy’ego Gay’a. W związku z tym prezydent klubu – Michael Heisley postanowił wydać oficjalne dementi, o czym doniosła Memphis Commercial-Appeal.

Według gazety plotka pojawiła się w związku z tym, że Grizzlies mieli chcieć oszczędzić trochę pieniędzy i jednocześnie w zamian otrzymać wysokie wybory w zbliżającym się drafcie.

Nie chcemy wymienić Rudy’ego Gay’a. Nie oferujemy go innym klubom. Kropka. Czy siedzimy i zastanawiamy się „Co by się stało gdybyśmy wymienili Rudy’ego, kogo byśmy dostali w zamian?”. Nie. W tej chwili Rudy jest częścią przyszłości naszego zespołu. – Michael Heisley

Wraz z pogłoskami od razu pojawiła się lista zespołów żywo zainteresowanych pozyskaniem 25-letniego skrzydłowego. Przewodzić jej mieli Toronto Raptors, Golden State Warriors, Brooklyn Nets, Orlando Magic i Charlotte Bobcats.

Gay ma jeszcze 3 lata kontraktu do wypełnienia i w sumie obciążą budżet Grizzlies na 53.6 mln $. W przyszłym sezonie będzie zarabiał około 16.4 mln $ co jest drugim najwyższym wynikiem w zespole (za 16.5 mln $ Zacha Randolpha).

Po tym jak przeszedł operację barku, która wyeliminowała go z końcówki poprzedniego sezonu w tym znów był czołowym graczem Memphis. W sezonie zasadniczym notował 19.0 ppg, 6.4 rpg i 2.3 apg, a w playoff zbliżone 19.0/6.5/1.4.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *