„Szerszenie” handlują pickiem

Jeszcze kilka dni temu wszyscy w Nowym Orleanie cieszyli się z dwóch picków w TOP10, które zagwarantują drużynie dwóch młodych i utalentowanych graczy, bowiem to właśnie „Szerszeniom” poszczęściło się i mimo małych szans wygrali loterię draftową przed drużynami Charlotte czy Washington. Murowanym faworytem do wyboru z numerem pierwszym jest Anthony Davis, lecz co do wyboru zamykającego pierwszą dziesiątkę włodarze klubu mają inne zamiary, jakie? 

Jak potwierdzili już między innymi tacy dziennikarze jak Shaun Powell czy Sam Amico „Szerszenie”, a właściwie Generalny Menadżer tej drużyny – Dell Demps ma zamiar wymienić swój dziesiąty wybór w tegorocznym Drafcie, a do niego dołożyć wysoki kontrakt Trevora Arizy lub Emeki Okafora. To również jest bardzo duża niespodzianka, bo wydawać by się można było, że Monty Williams i właśnie Dell Demps będzie miał zamiar zatrzymać swojego defensywnego niskiego skrzydłowego oraz środkowego, który z przyszłym(?) graczem New Orleans Hornets, Anthony’m Davisem mógłby sprawiać sporo problemów swoim rywalom w trumnie. Dell Demps ma więc spore plany co do Lata 2012, bowiem z pozbyciem się chociaż jednego kontraktu tych panów będzie miał on sporo miejsca na innych zawodników, którzy mieliby z najgorszej drużyny Zachodu stworzyć team przynajmniej na miarę Play-Offs.

Lato 2012 dla „Szerszeni” będzie chyba jednym z najciekawszych od kilku lat. Sporo miejsca w salary, wybór Anthony’ego Davisa i przede wszystkim bitwa z Indianą Pacers o Erica Gordona, którego trener ekipy z Luizjany – Monty Williams chce za wszelką cenę zatrzymać, a ten ma jednak inne plany – spróbowania swoich sił na rynku „wolnych agentów”.

Oczywiście to, że pick numer 10 trafi do innego zespołu nie jest niczym pewnym, bo jak powiedział Dell Demps „Jeżeli będziemy robić coś na siłę to wyjdzie nie wyjdzie z tego nic dobrego. Jeżeli otrzymamy dobrą ofertę to prawdopodobnie z niej skorzystamy, zobaczymy już wkrótce„.

Z nieoficjalnych doniesień wynika również, że GM „Szerszeni” ma zamiar otrzymać w zamian rozgrywającego, który jest bardzo potrzebny drużynie i przede wszystkim Williamsowi, który użalał się, że potrzebuje rozgrywającego, który potrafi grać z kolegami i który posiada świetny przegląd pola, a nie dla którego celem numerem jeden jest punktowanie.

PS. Handlować również swoimi pickami zaczęli Cleveland Cavaliers oraz Charlotte Bobcats, może to właśnie z nimi New Orleans Hornets dobiją jakiegoś targu?

7 komentarzy

 1. Koko spoko pisze:

   no mnie ciekawi sytuacja Cleveland na kogo polują i jaki maja plan, pewnie i tak w następnym sezonie bedą tankować i spróbują iść drogą OKC która naprawde swoje wybory w drafcie miała można powiedzieć idealne.

 2. Apapap pisze:

  Od kogo chcą wyciągnąć tego rozgrywającego?
  Calderon z Toronto?
  Lowry z Houston?
  Nie bardzo widzę kluby zainteresowane taka wymianą.
  A w drafcie z 10 mogę mięć Lillarda lub Marshalla.

  • qwerty pisze:

   Skoro mówią, że chcą typowego rozgrywającego, a nie sg grającego na jedynce to właśnie Marshalla niech biorą.

 3. Szerszeń pisze:

  Apapap

  Mowi sie o Jenningsie z Bucks.Co ciekawe wyczytalem,ze Demps rozwaza zaoferowanie oferty DJ Augustinowi.

  • Apapap pisze:

    Za Jenningsa Koziołki mogą wyciągnąć więcej niż #10 i spory kontrakt do utrzymania. Szczególnie jeśli w drafcie wezmą Zylera.
   DJ może być jakąś opcją, szczególnie, że Rysie nie będą go raczej wyrównywać. Ale do tego nie trzeba pozbywać się #10.

   Dla mnie najlepszą opcja jest Toronto, ale oni sami chcą się pozbyć #8 i jakieś gracza w zamian za gwiazdę (gay? igudala?).

   Myślę, że obecne lato będzie naprawdę ciekawe i kilka klubów może znacząco podnieść swoje notowania.

  • Szerszeń pisze:

   Jennings,Sanders za pick ’10’ i Ariza o takiej wymianie sie mowi.Nie orientuje sie jak Sanders sobie radzi.Jak myslisz kto by lepiej wyszedl ?

  • Apapap pisze:

    Wszystko zależy od tego co zamierza Jennings. Jeśli zamierza odchodzić z Bucks to rzeczywiście warto go się pozbyć. #10 może dać ciekawego rozgrywającego na zastępstwo.
   W krótkim okresie ta wymiana korzystniejsza jest dla Szerszeni. Dostają ukształtowanego PG, do walki o PO już  w następnym sezonie oraz schodzą z SC jakieś 2,5 mln.
   Buck natomiast dostają SF (mają już 3-ech w składzie) i jego trudno zbywalny kontrakt.
   Natomiast w dłuższym może okazać się lepsza dla Bucks. Wszystko zależy na kogo się zdecydują. Draft to jednak loteria.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *