Statystycznie: po 5 meczu WCF 2012

O Durantuli i Człowieku z Brodą w crunch-time.

W każdych ostatnich 2 minutach spotkania na styku Kevin Durant notuje w obecnych play offs 60% skuteczność z pola. LeBron James i Dwayne Wade próbowali przechylać szalę wygranej na stronę Heat czterokrotnie każdy i z marnym efektem (analizujemy przy remisie i w trakcie przegrywania). Sam Kobe Bryant zrobił to tylko raz. Na dziesięć prób..

Na szczęście dla OKC Thunder Durant nie jest sam i miał wielkie wsparcie w parze Westbrook-Harden.

Kevin Durant w pierwszej połowie miał 1-6 z dystansu a w drugiej mocno się poprawił osiągając 22 punkty przy 9-13 z gry.

Durantula zasłynął z tego, iż jako pierwszy 23-latek rozegrał 20 meczów w play offs z najwyższą średnią wśród młodych graczy: 27,6 pkt.

Jeśli przypatrzycie się grze z pola zawodników Scotta Brooksa, to zobaczycie pewną zależność i niesamowitą skuteczność: 13 na 23 czyli Thunder nie pękają!

James Harden trafił w crunch time 3 z 4 rzutów w tych P.O. , kolejny to Ken Perkins mający 2 celne na 3 oddane i w końcu duet Russ Westbrook – Serge Ibaka (po 1 na 3 próby). Średnia Russa pod względem asyst ciągle rośnie i wynosi już dziś 7,5 na mecz (Tony!)

Człowiek z Brodą przed tym spotkaniem chwalił się jeszcze lepszą statystyką, a w ostatnich dwóch latach w finałowych dwóch minutach pomylił się tylko raz (4-5 ; od dzisiejszego rana 5-6)!

Na przestrzeni ostatnich 15 lat dogrywek, żadna z innych drużyn NBA nie była skuteczniejsza od graczy Scotta Brooksa. Następcy Seattle Supersonics zachowują 56,5% podczas tegorocznych P.O.

Uwaga: OKC Thunder przeszła do historii jako szósta ekipa w dziejach ligi, podnosząca się od stanu 0-2 do 3-2! Czy macie pojęcie, które ekipy były przed nimi? Ja podam jedną: Chicago Bulls 1993. A następnie drugą: Spurs 2004, kiedy prowadzili z Lakers 2-0 i przegrali 2-4 m.in. po rzucie Big Fisha (pamiętne 0,4sek).

Thunder zdobyli 28 punktów z wymuszonych – 21 strat Ostróg.

Nick Collison trafił wszystkie trzy próby z gry i w tej serii notuje najlepszą ze wszystkich graczy skuteczność: 10-11.

Manu Ginobili stał się 23 zawodnikiem, który w tych P.O. spudłował rzut na remis lub wygraną w końcowych 24 sek. Wiecie kto był tym, który nie pudłował? Kevin Durant z ciągle grających (2x) a Glen Davis wśród tych, którzy już wędkują.

34 oczka Argentyńczyka to najlepszy jego osiąg w tych P.O.

Spurs zostali zatrzymani na 40% efektywności przy pick’n’rollach a to oznacza, że 3 raz z rzędu ta sztuka im się udała. W dodatku trzeba powiedzieć, iż wygrywają oni z Thunder tylko, kiedy przekraczają granicę 50% z picków.

San Antonio przegrali po raz pierwszy 3 mecze w serii podczas sezonu 2011-2012.