Statystycznie: po 5 meczu WCF 2012

O Durantuli i Człowieku z Brodą w crunch-time.

W każdych ostatnich 2 minutach spotkania na styku Kevin Durant notuje w obecnych play offs 60% skuteczność z pola. LeBron James i Dwayne Wade próbowali przechylać szalę wygranej na stronę Heat czterokrotnie każdy i z marnym efektem (analizujemy przy remisie i w trakcie przegrywania). Sam Kobe Bryant zrobił to tylko raz. Na dziesięć prób..

Na szczęście dla OKC Thunder Durant nie jest sam i miał wielkie wsparcie w parze Westbrook-Harden.

Kevin Durant w pierwszej połowie miał 1-6 z dystansu a w drugiej mocno się poprawił osiągając 22 punkty przy 9-13 z gry.

Durantula zasłynął z tego, iż jako pierwszy 23-latek rozegrał 20 meczów w play offs z najwyższą średnią wśród młodych graczy: 27,6 pkt.

Jeśli przypatrzycie się grze z pola zawodników Scotta Brooksa, to zobaczycie pewną zależność i niesamowitą skuteczność: 13 na 23 czyli Thunder nie pękają!

James Harden trafił w crunch time 3 z 4 rzutów w tych P.O. , kolejny to Ken Perkins mający 2 celne na 3 oddane i w końcu duet Russ Westbrook – Serge Ibaka (po 1 na 3 próby). Średnia Russa pod względem asyst ciągle rośnie i wynosi już dziś 7,5 na mecz (Tony!) 

Człowiek z Brodą przed tym spotkaniem chwalił się jeszcze lepszą statystyką, a w ostatnich dwóch latach w finałowych dwóch minutach pomylił się tylko raz (4-5 ; od dzisiejszego rana 5-6)!

Na przestrzeni ostatnich 15 lat dogrywek, żadna z innych drużyn NBA nie była skuteczniejsza od graczy Scotta Brooksa. Następcy Seattle Supersonics zachowują 56,5% podczas tegorocznych P.O.

Uwaga: OKC Thunder przeszła do historii jako szósta ekipa w dziejach ligi, podnosząca się od stanu 0-2 do 3-2! Czy macie pojęcie, które ekipy były przed nimi? Ja podam jedną: Chicago Bulls 1993. A następnie drugą: Spurs 2004, kiedy prowadzili z Lakers 2-0 i przegrali 2-4 m.in. po rzucie Big Fisha (pamiętne 0,4sek).

Thunder zdobyli 28 punktów z wymuszonych – 21 strat Ostróg.

Nick Collison trafił wszystkie trzy próby z gry i w tej serii notuje najlepszą ze wszystkich graczy skuteczność: 10-11.

Manu Ginobili stał się 23 zawodnikiem, który w tych P.O. spudłował rzut na remis lub wygraną w końcowych 24 sek. Wiecie kto był tym, który nie pudłował? Kevin Durant z ciągle grających (2x) a Glen Davis wśród tych, którzy już wędkują.

34 oczka Argentyńczyka to najlepszy jego osiąg w tych P.O.

Spurs zostali zatrzymani na 40% efektywności przy pick’n’rollach a to oznacza, że 3 raz z rzędu ta sztuka im się udała. W dodatku trzeba powiedzieć, iż wygrywają oni z Thunder tylko, kiedy przekraczają granicę 50% z picków.

San Antonio przegrali po raz pierwszy 3 mecze w serii podczas sezonu 2011-2012.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *