Andrew Bynum zostaje w Lakers i być może zawita do Polski

Los Angeles Lakers skorzystali z opcji drużyny zawartej w kontrakcie Andrew Bynuma, co oznacza, że jeden z dwóch najlepszych środkowych w lidze pozostanie w drużynie „Jeziorowców” jeszcze przynajmniej na sezon 2012/13.


Ta informacja nie jest raczej żadnym zaskoczeniem, chociaż w w ostatnich tygodniach media podawały mniej lub bardziej realne plotki o ewentualnej wymianie z udziałem Bynuma. Wykorzystanie opcji w kontrakcie Bynuma oznacza właściwie na pewno podjęcie tematu wymiany Pau Gasola, który po przegranych playoffach został okrzyknięty głównym winnym niepowodzeń.

Bynum, dla którego minione rozgrywki były najlepszymi w karierze, a co najważniejsze omijały go kontuzje, notował średnio 18.7 punktów, 11.8 zbiórek i 1.9 bloków, stając się najbardziej dominującym obok Dwighta Howarda centem NBA. W trakcie sezonu pojawiało się kilka zgrzytów na linii Bynum – trener Mike Brown, ale nie były one na tyle poważne, aby środkowy domagał się transferu.

Za sezon 2012/13 Bynum otrzyma 16.1 milionów $, a po jego zakończeniu może zostać wolnym agentem. GM Lakers, Mitch Kupchak nie zamierza jednak dopuścić do takiej sytuacji i już niebawem rozpocząć negocjacje na temat nowej umowy.

Sporym problemem Kupchaka, przed którym stoi zadanie przebudowania składu Lakers będzie bardzo napięte salary cap. Kobe Bryant przez najbliższe dwa lata otrzyma z kasy LAL jeszcze ponad 58 milionów, a niepokorny Bynum, który poczuł, że jest niezwykle ważnym zawodnikiem, na pewno postawi przez GM wysokie wymagania odnośnie nowego kontraktu. Jedyną szansą na przebudowę będzie wymienienie Gasola, mającego zapisane w umowie aż 38 milionów przez najbliższe dwa sezony.

Co ciekawe, w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego, Bynum powiedział, że pasjonuje się piłką nożną i bardzo chciałby zawitać do Polski na zbliżające się wielkimi krokami EURO 2012, ponieważ w tym czasie będzie się leczył w klinice w Dusseldorfie.

Wyobrażacie sobie w najbliższych latach Lakers bez Andrew Bynuma? Bo ja nie za bardzo.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

1 Odpowiedź

  1. Dave napisał(a):

    Czy wykorzystanie opcji drużyny wiąże się z tym, że Bynum nie może już zostać wytransferowany? Chyba nie, a więc jeśli pojawi się oferta Howard>>Bynum . Lakers na to pójdą…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *