Statystycznie: po 3 meczu WCF 2012.

O Duncanie, Hardenie i Sefoloshy.

Stało się, były pływak i niedoszły olimpijczyk w tym sporcie, pochodzący z Wysp Dziewiczych, pobił legendę NBA, samemu stając się żywą historią gry. 5 bloków Tima Duncana na graczach Thunder dało mu pierwsze miejsce na liście wszech czasów pod względem ilości czap w play offs, a lider Spurs wyprzedził Kareem Abdul Jabbara (476). Duncan jak pierwszy w historii i jeszcze podczas tych P.O. postara się rozdać pięćsetną czapę!

Mimo tego faktu, olbrzymowi i byłemu partnerowi Davida Robinsona nie udało się dokończyć pogoni za Lakersami. Spurs zostali zatrzymani mocnym Grzmotem, i zakończyli swój run na poziomie 10 zwycięstw w seriach play offs. Ich najlepsza seria – 20 wygranych od końca sezonu zasadniczego – też już przeszła do historii NBA.

Bohaterem został zawodnik z drugiego rzędu, który dotychczas był nieco uśpiony w batalii ze Spurs..Thabo Sefolosha.

Szwajcar, ukradł show innemu role-player Manu Ginobiliemu (1-5 z gry i 8 oczek; najniższy wynik w serii) i wdarł się na pierwszy plan wydarzeń. Sefolosha nie tylko skutecznie bronił naprzeciwko Argentyńczyka, Tony’ego Parkera i Stephena Jacksona, ale również pobił swój punktowy rekord play offs – zdobywając 19 oczek. Thabo dołożył w statystyki, również, 6 przechwytów czym wyrównał najlepsze w historii dogrywek klubowe osiągnięcie jednego gracza.

Sefolosha również dołączył do grona 3 innych graczy, którzy w ostatnim czasie mogli pochwalić się statystykami na poziomie 19pkt-6zb-6przech. Przed nim i na przestrzeni ostatnich 5 lat, takiej sztuki dokonali LeBron James, Kevin Garnett i Rajon Rondo (cały czas mówimy o play offs;-).

Thabo dokonał jeszcze jednej niemożliwej dla siebie sztuki, otóż wrzucił rywalowi w jednym spotkaniu 4 trójki, co stało się jego nowym rekordem P.O. Poprzednio najwięcej miał 2 celne.

Jego Thunder fantastycznie radzili sobie w strefie podkoszowej i ograli wysokich Spurs aż 44 do 22 na krótkim dystansie. 22 oczak Spurs w strefie pięciu stóp to najniższy wynik przy ich występach w tegorocznych dogrywkach. Warto dodać, że sam DeJuan Blair zdobył 10 punktów. Od razu analitycy wyliczyli, że we wszystkich meetingach sezonu, jeśli OKC przejdzie magiczny próg 38 oczek w pomalowanym, wówczas ma realną szansę na wygraną.

Nie byłoby wygranej OKC bez udziału Człowieka z Brodą, Jamesa Hardena. Najlepszy wchodzący ligi, trafił 5 z 10 oddanych rzutów i dołożył 15 oczek. JH notuje w post season swoje życiowe statystyki na poziomie: 18pkt, 5zb i 3as. James ma szansę stać się trzecim graczem rezerwowym w historii NBA, który zakończy play offs ze średnimi na poziomie 15-5-3 lub wyżej.

Sukcesem graczy Scotta Brooksa okazało się zatrzymanie akcji typu pick’n’roll (o czym pisałem poniżej we wpisie o Manu Ginobilim). W dwóch pierwszych potyczkach Spurs zdobyli w ten sposób 60 oczek (średnia 30ppg), a dziś zaledwie 12. Jeden tylko raz, tego typu zagranie wyszło Tony’emu Parkerowi. Mimo tego Francuz kontynuuje swoją świetną passę na półdystansie (6-12 z gry) i zachowuje wysoką efektywność w grze (61% w serii).

Przypomniał o sobie Captain Jack, autor 4 trafień na 5 prób zza łuku. Shooter Ostróg tym samym wyglądał on jak za najlepszych czasów w play offs, w czarnym trykocie.

Nikt nikomu nie musi mówić, że kolejne spotkanie będzie przełomowym dla losów serii;-) Enjoy it!

P.S. żadnego słowa o liderach Thunder z poprzednich spotkań. Nie bywałe.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *