Statystycznie: po 2 meczu ECF 2012.

O Rondo, Jamesie i Wadzie..

53 minuty w grze czyli bez przerwy, a na koncie życiowy rekord 44 punktów. W dodatku 10 asyst i 8 zbiórek. To zdobycze grającego znów z opaską Rajona Rondo, któremu nie udało się ugasić Żaru. Rondo dołączył do Charlesa Barkley’a, Clyde’a Drexlera, Tracy’ego McGrady’ego oraz legend Oscara Robertsona i Jerry’ego Westa, uzyskując wyniki na poziomie 40-10-8. Nikt z nich nie zdobył jednak 44pkt, przy 10as i 8zb.

Rajon po raz pierwszy w karierze rozegrał pełne spotkanie bez sekundy na ławce!nawet podczas regular season. Przed nim dwukrotnie w play offs mecze bez sekundy przerwy rozegrał w poprzednim roku Dwight Howard.

Został też pierwszym Celtem, który w post season uzyskał 40 punktów i 10 asyst. Dla przykładu Larry Bird miał 40 punktów i 10 zbiórek. RR popisał się też 7 najwyższym wynikiem punktowym w P.O. w całej historii klubu.

RR#9 przekroczył też swoją następną granicę, otóż nigdy do tej pory nie trafił w meczu więcej niż 6 razy z odległości 15 stóp. Tym razem dokonał wielkiej sztuki, kończąc spotkanie ze wspaniałą skutecznością 10-12!

Do przerwy sam Rondo grał lepiej niż dwójka największych Heat. Rajon miał na koncie 22pkt,7as i 4zb a LBJ&Flash: 15pkt,4zb i 2as.

Trzecią kwartę Heat wygrali 35-22, niwelując 15-punktową stratę i poprawiając skuteczność w pomalowanym. Do przerwy mieli 5/13, po wspaniałym występie w meczu nr 1 na poziomie 85%, ale już po przerwie 7/10 i 4/5 w dogrywce.

Głównym autorem wygranej był najlepszy gracz ligi – LeBron James. King poszedł za ciosem z pierwszego meczu i pobił klubowy rekord Flasha z 5 meczami podczas dogrywek, z dorobkiem 30pkt i 10zb. James jest graczem, który od 2006 roku zanotował najwięcej spotkań z dorobkiem 30/10 podczas P.O.

Obecnie LeBron ma ich na koncie 20, a następni w kolejce są: Dirk Nowitzki (13) i Tim Duncan (9). Co ciekawe 6 na tej liście aktywnych graczy – Wade – miał w pierwszej połowie drugiego meczu z Celtami, tylko dwa oczka na koncie..

Obrońca Heat jednak zapisał się na kartach historii NBA pod innym względem, mianowicie w czasach nowożytnych (XXI wiek) jest on pierwszym graczem, który w 12 kolejnych spotkaniach play off przeciwko Celtics, wrzucił, co najmniej 20 oczek. Najlepszy w tej nietypowej statystyce jest Jerry West, który w latach 1966-69 aż w 18 kolejnych grach przekraczał 20pkt przeciwko Zielonym.

Na koniec, niechlubny rekord klubu, pierwszy od 2009 roku w NBA, ustanowił w pierwszej kwarcie Greg Stiemsma, łapiąc na starcie meczu 4 faule!