Statystycznie: po 2 meczu ECF 2012.

O Rondo, Jamesie i Wadzie..

53 minuty w grze czyli bez przerwy, a na koncie życiowy rekord 44 punktów. W dodatku 10 asyst i 8 zbiórek. To zdobycze grającego znów z opaską Rajona Rondo, któremu nie udało się ugasić Żaru. Rondo dołączył do Charlesa Barkley’a, Clyde’a Drexlera, Tracy’ego McGrady’ego oraz legend Oscara Robertsona i Jerry’ego Westa, uzyskując wyniki na poziomie 40-10-8. Nikt z nich nie zdobył jednak 44pkt, przy 10as i 8zb.

Rajon po raz pierwszy w karierze rozegrał pełne spotkanie bez sekundy na ławce!nawet podczas regular season. Przed nim dwukrotnie w play offs mecze bez sekundy przerwy rozegrał w poprzednim roku Dwight Howard.

Został też pierwszym Celtem, który w post season uzyskał 40 punktów i 10 asyst. Dla przykładu Larry Bird miał 40 punktów i 10 zbiórek. RR popisał się też 7 najwyższym wynikiem punktowym w P.O. w całej historii klubu.

RR#9 przekroczył też swoją następną granicę, otóż nigdy do tej pory nie trafił w meczu więcej niż 6 razy z odległości 15 stóp. Tym razem dokonał wielkiej sztuki, kończąc spotkanie ze wspaniałą skutecznością 10-12!

Do przerwy sam Rondo grał lepiej niż dwójka największych Heat. Rajon miał na koncie 22pkt,7as i 4zb a LBJ&Flash: 15pkt,4zb i 2as.

Trzecią kwartę Heat wygrali 35-22, niwelując 15-punktową stratę i poprawiając skuteczność w pomalowanym. Do przerwy mieli 5/13, po wspaniałym występie w meczu nr 1 na poziomie 85%, ale już po przerwie 7/10 i 4/5 w dogrywce.

Głównym autorem wygranej był najlepszy gracz ligi – LeBron James. King poszedł za ciosem z pierwszego meczu i pobił klubowy rekord Flasha z 5 meczami podczas dogrywek, z dorobkiem 30pkt i 10zb. James jest graczem, który od 2006 roku zanotował najwięcej spotkań z dorobkiem 30/10 podczas P.O.

Obecnie LeBron ma ich na koncie 20, a następni w kolejce są: Dirk Nowitzki (13) i Tim Duncan (9). Co ciekawe 6 na tej liście aktywnych graczy – Wade – miał w pierwszej połowie drugiego meczu z Celtami, tylko dwa oczka na koncie..

Obrońca Heat jednak zapisał się na kartach historii NBA pod innym względem, mianowicie w czasach nowożytnych (XXI wiek) jest on pierwszym graczem, który w 12 kolejnych spotkaniach play off przeciwko Celtics, wrzucił, co najmniej 20 oczek. Najlepszy w tej nietypowej statystyce jest Jerry West, który w latach 1966-69 aż w 18 kolejnych grach przekraczał 20pkt przeciwko Zielonym.

Na koniec, niechlubny rekord klubu, pierwszy od 2009 roku w NBA, ustanowił w pierwszej kwarcie Greg Stiemsma, łapiąc na starcie meczu 4 faule!

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *