Statystycznie: po pierwszym meczu ECF 2012.

Miami Heat zatrzymało Celtów poniżej 20 punktów w trzech kwartach meczu numer 1 by odnieść pierwsze zwycięstwo w serii. Z domową wygraną przyszło też szóste z rzędu zwycięstwo Erika Spoelstry na otwarcie serii przy przewadze własnego parkietu. Ta imponująca seria trwa od poprzedniego sezonu. W historii tylko jeden trener mógł się pochwalić podobnym bilansem – Mike Dunleavy (ex Blazers i Lakers) a drugi – Doug Moe (ex Spurs i Nuggets) – prowadził swoje teamy do jeszcze lepszego startu, 8-0.

Od czwartego meczu i półfinałów konferencji przeciwko Pacers, możemy też obserwować zwyżkę formy liderów Żaru. Otóż Dwayne Wade i LeBron James notują wspólne średnie 59% skuteczności z gry oraz 63 punktów na mecz (wcześniej 47pkt)! Kiedy obaj przebywali na parkiecie przeciwko Celtom, przewaga miejscowych rosła do ponad 10 oczek. Natomiast w przypadku, gdy jeden z wielkich siedział na ławce, malała ona do 3!

Statystycy już dziś porównują osiągnięcia obu panów do dwóch innych wielkich graczy z historii NBA, mianowicie Jordana i Pippena (szczególnie z serii finałowej przeciwko Suns i 1993 roku, przy znacznym udziale M.J.’a).

LeBron James dołączył do wielkiego grona zawodników Heat i podczas play offs popisał się piątą grą na poziomie 30pkt i 10as. LBJ tym samym dogonił w podobnym osiągnięciu Flasha, w jednym sezonie.

LeBron jest o jeden krok od swojego rekordu play offs, pięciu meczów z rzędu ze skutecznością 50% lub wyżej. James również jest trzeci na liście aktywnych graczy w kolejności i ilości meczów z double double na poziomie 30pkt i 10zb. King uczynił to minionej nocy po raz 19, a więcej od niego mają tylko Tim Duncan i Dirk Nowitzki.

Heat mają jeszcze jeden nieoficjalny wynik, godny pozazdroszczenia. Podczas tegorocznych play offs, kiedy osiągają oni ponad 50% z gry, wygrywają za każdym razem dwucyfrową przewagą. Ta sztuka udała się im w nocy po raz 4. Co ciekawe, w odległości 5 stóp od kosza osiągnęli oni imponujące – 85%! Tej skuteczności nawet nie zahamowała rekordowa ilość bloków w pomalowanym Zielonych – 8.

Heat sięgnęli też najgorszego wyniku w kwarcie, pozwalając swoim rywalom po raz pierwszy w tegorocznych P.O., przejść 30 oczek. Mieli też najlepszy w otwierającej pod względem defnsywy, pozwolili sobie wrzucić tylko 11 punktów..

Dla Celtics 58% skuteczności z osobistych to drugi najgorszy wynik w historii ich występów w P.O. Tylko raz, w 1964 roku, mieli oni niższą (52%) przeciwko Cincinnati Royals.

Żar zdobył 15 oczek przy transition game, a to podkreśliło ich statystykę przejścia z obrony do ataku, 8-0 w postseason (kiedy przejdą 14 pkt TG).

W ostatnich 3 grach LBJ i Flash razem na boisku trafiają też ze skutecznością 55.6% (razem z zespołem) średnio wygrywając 17 punktami.

Szykujemy się więc na G2 z nadzieją na kolejne rekordy i nie koniecznie tylko Heat’owe;-)

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *