Rekordowy Childress..

Kilka lat temu należał do najefektowniej grających zawodników w lidze. Za czasów występów w Atlancie Hawks, Josh Childress potrafił ‚wziąć na plakat’ Vince’a Cartera czy Kobego Bryanta, jednak później zdecydował się na wyjazd do Europy i wyższe zarobkowanie w greckim Olymipakosie. Dane mu nawet było dojść do Final Four z Grekami, mając m.in. za partnera klubowego Theo Papaloukasa czy Lynna Greera.

Następnie po europejskich wojażach zdecydował się na grę w Arizonie i już drugi sezon z rzędu reprezentował barwy Słońc, grając coraz mniej u boku Steve’a Nasha czy Marcina Gortata.  28 -latek zasłynął podczas tego sezonu jedną niewyobrażalną statystyką..

Otóż podopieczny Alvina Gentry’ego ustanowił rekord NBA w ilości minut spędzonych na parkiecie bez celnego rzutu wolnego, bo jak się okazało Josh w całym sezonie i podczas  491 minut spędzonych na boisku spudłował wszystkie – raptem dwie – oddane próby rzutów z linii! Co ciekawe, Childress nie jest aż tak słabym shooterem z osobistych, a notował w karierze skuteczność 78%. Jego dwie niecelne próby miały miejsce w meczu przeciwko Hornets.

Najgorszy sezon ma już on za sobą i podczas średnio rozegranych 14 minut, notował ten skrzydłowy tylko 2.9 pkt, 2.8 zb i 1.0 as w meczu. Suns zastanawiają się nad amnestią jego kontraktu, opiewającego jeszcze na 2 sezony i wartego 6 mln za rok.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *