Niesamowity powrót i wygrana Spurs

Autor: Jacek Konsek / SportoweFakty.pl

San Antonio Spurs odrobili 24-punktowy deficyt z pierwszej połowy i po raz trzeci pokonali Los Angeles Clippers w półfinale Zachodu. Ostrogi wygrały siódmy kolejny mecz w play off i do awansu do finału konferencji potrzebują już tylko jednej wygranej.

Drużyna Stan I kwarta II kwarta III kwarta IV kwarta Wynik
San Antonio Spurs 3 11 32 26 27 96
Los Angeles Clippers 0 33 20 8 25 86

Pierwsza kwarta to prawdziwy popis Los Angeles Clippers. Ponad 63 proc. skuteczność z gry, niesamowity Blake Griffin (20 pkt w pierwszej połowie) i 24-punktowe prowadzenie gospodarzy – to wszystko miało miejsce w Staples Center, gdzie publiczność na stojąco zgotowała swoim pupilom owację w połowie drugiej kwarty.

Kilkadziesiąt minut później nie było już tak radośnie. Doświadczeni, ograni i posiadający najlepsza ławkę w lidze Spurs wzięli się do odrabiania strat i od stanu 16:40 zdobyli 80 punktów przy zaledwie 46 rywali!

Ostrogi zanotowały nieprawdopodobną trzecią kwartę, w której osiągnęły run 24:0(!), a całą odsłonę zwyciężyli 28:6. Świetnie grał Tony Parker (23 pkt, 10 as), niewiele gorzej Tim Duncan (19 pkt, 13 zb), a po raz kolejny wyróżnił się debiutant Kawhi Leonard (14 pkt).

Spodziewaliśmy, że oni tak zaczną. Grali bardzo intensywnie, a Blake trafiał niesamowite rzuty. My wiedzieliśmy jednak, że nadejdzie nasz czas. Mecz jest przecież długi. W przerwie zachowywaliśmy więc spokój – relacjonował Parker.

Spurs wygrali siódmy kolejny mecz w play off i 17 z rzędu, wliczając w to końcówkę sezonu zasadniczego. 24-punktowy powrót do meczu to drugi największy comeback w obecnych play off. 27-punktowy deficyt odrobili LA Clippers w pierwszym meczu przeciwko Memphis Grizzlies.

Czwarty mecz nad ranem w poniedziałek (godz. 4:30 polskiego czasu), ponownie w Staples Center. Żadna drużyna w historii nie wygrała serii przegrywając w niej 0:3.

Spurs: Duncan 19, Leonard 14, Diaw 5, Parker 23, Green 7, a także Jackson 0, Bonner 3, Ginobili 13, Neal 7, Splitter 5, Mills 0

Clippers: Butler 0, Griffin 28, Jordan 4, Foye 7, Paul 12, a także Martin 0, Evans 5, Williams 19, Young 9, Bledsoe 2