Metta World Peace ponownie atakuje?

Z każdym kolejnym kontrowersyjnym zachowaniem Metty World Peace’a porównuję go coraz bardziej do Dennisa Rodmana, który był od zawsze najważniejszym koszykarzem w mojej przygodzie z NBA. Te małe, ale zarazem wielkie rzeczy, które robił Rodman, a obecnie Peace, decydują zazwyczaj o wygranych.

Druga kwarta w trzecim meczu pomiędzy Lakers a Thunder była ciężka dla tych pierwszych, którzy tracili właśnie przewagę z pierwszych 12 minut, osiągniętą naprawdę ciężką pracą. Przy stanie 36-33 na nieco ponad 4 minuty przed końcem pierwszej połowy, Russell Westbrook oddał niecelny rzut, ale podbijana przez zawodników obu ekip piłka, trafiła ostatecznie z powrotem w jego ręce. MWP nie byłby jednak sobą żeby nie spróbować jej jeszcze wyrwać. Rzucił się na gracza Thunder, a w końcowej fazie starcia opadł na jego kolano. Sytuacja wyglądała jednoznacznie, a poszkodowanym wydawał się być Westbrook. Zobaczcie jednak na powtórce, co robi rozgrywający (SG?) Thunder chwilę przed otrzymaniem ciosu kolanem. Oczywiście Metta zgrabnie wykorzystuje jego atak, ale to właśnie cały on.

Ostatecznie obaj gracze otrzymali po przewinieniu technicznym, ale sędziowie i tak już nie powstrzymają tego, że seria Thunder-Lakers stała się bardzo fizyczna. Swoją drogą, podziwiam MWP za to, że odważył się na takie uderzenie, mając w pamięci wcześniejszą karę za uderzenie Jamesa Hardena.