Larry Bird znów wygrywa.

12-krotnie wystąpił w Meczu Gwiazd, 3 razy wygrał tytuł Mistrza jako gracz oraz 3 razy zdobył nagrodę MVP sezonu. Dwukrotnie zostawał MVP Finałów a raz gościł jako trener Indiany Pacers, w przegranym przeciwko Lakers finale ligi. W 1998 roku został Trenerem Roku. Ma też na koncie złoto olimpijskie w tym pierwszy prawdziwym Dream Teamie. Kilka rzeczy można by było jeszcze dopisać do tej listy..

W wieku 55 lat Larry Joe Bird (biały kmiotek z piłką jak powiedział Nick Nolte w Blue Chips czy Larry nie jest ani biały ani czarny, Larry jest przeźroczysty – jak usłyszeliśmy w Space Jamie) nie przestaje pracować na kolejne sukcesy. Przed sezonem zdecydował się na pokerowe zagranie, stawiając na młodego, obiecującego trenera Franka Vogela, a na efekty pracy szkoleniowca nie trzeba było długo czekać. Postawił też na transfer Davida Westa (20 mln USD), mając na czwórce wielce utalentowanego Tylera Hansbrougha oraz pozyskał George’a Hilla czy Leo Barbosę. W efekcie jego team zanotował wielki skok (który nadal trwa) w ligowej hierarchii  – a po poprzednim bardzo przeciętnym wyniku, kiedy Pacers rzutem na taśmę i z ujemnym bilansem weszli do P.O. – zespół awansował na 3 miejsce na Wschodzie, wygrywając wyścig z Celtami czy Magikami.

Bilans zeszłego sezonu (37-45) został znacząco poprawiony do stanu (42-24) a to nie tylko zasługa Franka Vogela czy graczy, ale również Najlepszego Działacza/Managera 2012 roku!

„This is an honor for the Indiana Pacers, not an award for Larry Bird” Larry Bird .

Bird swoją przygodę jako pełnoprawny prezydent Pacers rozpoczął w 2008 roku, zastępując odchodzącego do Knicks, Donniego Walsha. Ze względu na problemy zdrowotne jego przygoda była mocno zachwiana, a jak już wiemy ten sezon będzie jego ostatnim w roli prezydenta klubu.

nazwisko, drużyna 1st 2nd 3rd Suma punktów
Larry Bird, Indiana 12 8 4 88
R.C. Buford, San Antonio 8 4 4 56
Neil Olshey, L.A. Clippers 6 7 4 55
Gar Forman, Chicago 2 2 16
Kevin OConnor, Utah 2 4 10
Glen Grunwald, New York 2 2 8
Pat Riley, Miami 1 2 7
Sam Presti, Oklahoma City 1 5
Chris Wallace, Memphis 1 2 5
David Kahn, Minnesota 1 1 4
Rod Thorn, Philadelphia 1 3
Dell Demps, New Orleans 1 3
Rick Sund, Atlanta 1 3

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *