Znamy trenera Mavs.

Jedną z największych posezonowych zagadek w Texasie miała być decyzja odnośnie przyszłości Ricka Carlisle. Tuż po odpadnięciu Mistrzów w serii play off przeciwko OKC Thunder poznaliśmy pozytywne zdanie Donna Nelsona, managera klubu na temat przyszłej pracy szkoleniowca z wygasającym kontraktem, ale właściciel zespołu, Mark Cuban pozostawał z pokerową miną w kontekście prolongaty umowy. Wiedzieliśmy, że jeśli klub z Dallas miałby dalej być postrzegany jako ligowa elita to temat szkoleniowca będzie musiał domknąć szybko i sprawnie.

Jak wiadomo Mark Cuban ma w głowie mocarstwowe plany i m.in. pozyskanie Derona Williamsa (który miniony weekend spędził z rodziną w Rosji na zaproszenie Mikhaila Prokhorova) a być może nawet ściągnięcie  najlepszego centra NBA, Dwighta Howarda

Dzisiaj wszelkie spekulacje zostały rozwiane przez właściciela Mavericks i on sam ogłosił fakt przedłużenia kontraktu z jedynym w historii klubu trenerem, mającym na koncie tytuł Mistrza NBA z Dallas ( jest też 11 coachem w lidze, który zdobył tytuł jako gracz i trener obok: Pata Riley’a czy Phila Jacksona).

Rick Carlisle w dotychczasowej przygodzie z NBA pracował jako head coach Detroit Pistons i Indiany Pacers, w żadnym jednak z tych klubów nie dotarł do finału ligi. W 2002 roku został wyróżniony jako Trener Roku. W Dallas podczas 5-letniej przygody aż 3-krotnie doprowadzał swój team do 50 (lub więcej) zwycięstw w sezonie. Jego trenerski bilans w Texasie to 198 wygranych oraz 114 porażek (sezon zasadniczy) oraz 36-30 (play offs).

Nowa umowa opiewa na 4 lata i to właśnie Carlise ma być współautorem przebudowy drużyny oraz poprowadzić ją wraz z nowymi twarzami do kolejnej rozgrywki w finale NBA.

Puentując: Na dzień dzisiejszy osoba Ricka Carlisle – brakuje mu 21 wygranych do 500’ki – to najlepszy z możliwych dla Mavs wyborów. Za tym faktem nie tylko przemawia zdobyte Mistrzostwo przed rokiem, ale również umiejętność pracy z gwiazdami ligi jak dawny Ron Artest, Jermaine O’Neal, Chauncey Billups, Richard Hamilton i Ben Wallace oraz Dirk Nowitzki czy Jason Kidd. Atutem – który wzbudza dodatkowy szacunek u graczy – Carlise’a jest sam fakt posiadania doświadczenia  z gry w lidze i mistrzowski tytuł w barwach Celtics. Twarda ręka oraz mocna obrona również cechują pracę trenerską 52-latka i te zalety mają przyciągnąć kolejnych wielkich graczy, chętnych do zdobycia mistrzowskiego pierścienia w Dallas.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *