Ciekawostki statystyczne – playoffs #5

Zapraszamy razem z enbiejowym na kolejną porcję ciekawostek wprost z parkietów NBA.


– New York Knicks przerwali serię 13 meczów bez wygranej w playoffs. Ostatnim zespołem, który pokonali byli Toronto Raptors, 29 kwietnia 2001.

– Carmelo Anthony zdobył 41 punktów podczas wygranego meczu z Heat, zostając tym samym dopiero trzecim graczem w historii NBA, który notował przynajmniej po dwa 40-punktowe spotkania w playoffs dla dwóch różnych zespołów. Melo zdobył także 42 punkty w poprzednim roku z Celtics oraz rzucał odpowiednio 41 i 42 oczka, grając jeszcze w Denver. Wcześniej takiego wyczynu dokonali Wilt Chamberlain (Warriors i 76ers) i Kareem Abdul-Jabbar (Bucks i Lakers).

Dwyane Wade trafił tylko 4 z 11 rzutów z linii we wspomnianym spotkaniu z Knicks. Został tym samym pierwszym koszykarzem, który spudłował przynajmniej 7 rzutów wolnych, a jego zespół przegrał spotkanie w playoffs różnicą dwóch punktów, od piątego spotkania półfinału konferencji wschodniej 2005, kiedy Pistons przegrali 84-86 z Cavs, a Ben Wallace spudłował wszystkie siedem prób z linii. Wilt Chamberlain rozegrał trzy takie spotkania w swojej karierze.

Paul Pierce rzucił 24 punkty w meczu z Hawks i został pierwszym graczem w historii NBA, który skończył spotkanie z tak dużą zdobyczą, grając poniżej 17 minut. Pierce spędził na parkiecie zaledwie 16 minut i 37 sekund.

– 76ers prowadzą już 3-1 z Bulls, a dzięki ostatniej wygranej zostali pierwszym zespołem od 1999 roku, który wygrał trzy spotkania z rzędu, przystępując do rozgrywek playoffs z ósmego miejsca. Ostatni raz takiego wyczynu dokonali Knicks, którzy w poprzednim lockoutowym sezonie wygrali pierwsze sześć gier w PO.

– Rajon Rondo przyczynił się osobiście do aż 56 ze 101 punktów Celtics w meczu z Hawks. Rozgrywający C’s zanotował 20 punktów i 16 asyst. Jego najlepszym wynikiem w tym sezonie jest 65 zdobytych dzięki niemu oczek 12 lutego z Bulls.

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

2 komentarze

  1. Gabryś pisze:

    wydaje mi sie czy tam, w pierwszym newsie nie powinna być troszke inna data ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *