Sixers i T-wolves w górę, Cavs w dół – rankingi widowni RS

Sports Business Daily, a za nimi I am a GM i inne serwisy sportowe podały dane na temat widowni w halach NBA po sezonie regularnym 2011/2012. Największe wzrosty odnotowały organizacje Philadelphia 76ers i Minnesota Timberwolves – odpowiednio 18.6 % i 14.7 %. Na drugim biegunie znaleźli się Cleveland Cavaliers, którzy zanotowali regres na poziomie -20.8%.

Na przestrzeni całej ligi frekwencje na meczach spadły o 0.3% i w zakończonych rozgrywkach średnio na każdym spotkaniu było 17 274 fanów. Najwyższą średnią frekwencję (liczbowo) notują Chicago Bulls – 22 161, a najniższą New Jersey Nets – 13 961.

Wzrosty ilości kibiców w halach Sixers i Timberwolves należy tłumaczyć przede wszystkim poprawą gry obu organizacji – zwłaszcza Minnesota po przyjściu Rickiego Rubio zaczęła grać bardzo atrakcyjny basket. W mieście braterskiej miłości dodatkowo na frekwencję wpływ miała zmiana kierownictwa i liczne programy zachęcające kibiców do odwiedzania Wells Fargo Center (jak widać bardzo udane).

W Cleveland natomiast w końcu widać efekty odejścia LeBrona Jamesa. Przed poprzednimi rozgrywkami (a przed „The Decision„) zarząd wymusił przedłużenie sezonowych karnetów. To sprawiło, że dopiero w rok po przeniesieniu swoich talentów do Miami nastąpiła fala rezygnacji i hala Cavs zaczęła świecić pustkami.

Kompletne zestawienie w tabeli poniżej.

Frekwencja na spotkaniach sezonu zasadniczego NBA 2011/2012 (źródło: SportsBusinessDaily)

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

2 komentarze

  1. Afek napisał(a):

    Wow, Hornets nie są ostatni. 

  2. Mateusz Babiarz napisał(a):

    Ja mam duży szacunek dla kibiców Warriors – ich zespół gra od dłuższego czasu co najwyżej przeciętnie, a oni wciąż praktycznie zapełniają halę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *